0No authorization...
 
 
PodkarpackieOK
Aktualnie czytana treść:
Alternatywa dla Windows
 
 
 
Sprawdź pogodę dla:
 Świat
 
 
Alternatywa dla Windows
 
Alternatywa dla Windows
Oceń

Oto jest, pojawił się długo wyczekiwany Windows 10. Jak podaje Komputer Świat wersja Home będzie kosztowała około 515 PLN, zaś Pro to wydatek mniej więcej 1199 PLN. Do tego trzeba doliczyć pakiet Office za około 400 złotych. Dobrym pomysłem może być także antywirus, którego licencja za roczne użytkowanie to około 120 PLN.

W sumie niezła kwota, a jeżeli kogoś nie stać? No cóż, nadal może cieszyć się bardzo podobnym oprogramowaniem i to zupełnie za darmo! Aby tego dokonać należy zaopatrzyć się w system Linux, polecamy Debian lub Ubuntu. Są to alternatywne w stosunku do Windows systemy o dobrej opinii. Oczywiście możemy zapomnieć o łatwym  uruchamianiu programów windowsowych z rozszerzeniem exe w systemie Linux (można, ale trzeba użyć pakietu Wine).

Uczciwie trzeba przyznać, że Ubuntu czy też Debian zapewniają alternatywne oprogramowanie tak w kategorii programów biurowych (Libre Office) jak również multimedialnych czy graficznych. Linux stwarza pewną barierę, szczególnie dla ludzi nawykłych do Windows, jednak nie ma się czego obawiać, do popularnego pingwina można przywyknąć. Dodatkową motywacją na pewno będzie cena 0 PLN za Linuxa z pakietem Libre Office. Czy trzeba więcej, aby samemu sprawdzić i się przekonać?

Oczywiście nie jest naszą intencją odciąganie użytkowników od Windows, który jest wspaniałym systemem, ale chcemy pokazać alternatywę i zasygnalizować, że takowa istnieje, w szczególności, jeżeli użytkownika po prostu na Windowsa nie stać. Oczywiście zamiany nie należy dokonywać pod wpływem emocji, zalecamy zasięgniecie opinii np. w sklepie komputerowym lub serwisie, gdzie fachowcy chętnie wytłumaczą wszelkie wady i zalety, wynikające z 'przesiadki' na innych system operacyjny.

 

 
 
 
Wybierz gwiazdkę / ocenę (1 - 10):
 
Co ma największy wpływ na Twoją ocenę ?
Rozwiń
Przedstawiona treść jest interesująca
Przedstawiona treść jest zrozumiała
Przedstawiona treść jest przydatna
Przedstawiona treść ma wystraczającą długość
Żadne z powyższych
 
Pole uwagi nie jest wymagane:
 
Uwagi dotyczące treści:
 
  Za dużo znaków
Adres mail jest wymagany, jeśli zostało wypełnione pole uwagi:
 
Adres mail:
Proszę wypełnić pole adres mail. Błędny format adresu mail. Za mało znaków. Za dużo znaków.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z treścią ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997 r. Nr 133 poz. 883)
Proszę zaznaczyć akceptację.
 
Przed wysłaniem
wprowadź kod z obrazka:
Proszę wprowadzić kod z obrazka. Za mało znaków. Za dużo znaków. Za mało znaków. Za dużo znaków.
 
Zmień obrazek
 
 
 
 
 
 
 
 
 
PodkarpackieOK © 2010-2019  
Wszystkie teksty są chronione prawem autorskim
Informacje