0No authorization...
 
 
PodkarpackieOK
Aktualnie czytana treść:
Auta używane: Alfa Romeo 147
 
 
 
Sprawdź pogodę dla:
Auta używane: Alfa Romeo 147
fot:www.carsguide.com.au
 
Auta używane: Alfa Romeo 147
Oceń

Alfę Romeo albo się lubi, albo nie i takie zero-jedynkowe podejście pozwala fanom marki wybaczać niedociągnięcia włoskiego cuda, zaś krytykom negować praktycznie każdy aspekt włoskich konstukcji. Jak zawsze w świecie motoryzacji warto jednak brać pod uwagę obiegowe opinie, ale dycyzje podejmować w oparciu o fakty i statystyki. Dysponując ograniczonym budżetem na poziomie 12 tyś złotych można celować w miejski pojazd "zakupowy" lub zdecydować się na Alfę 147. Za niewielkie pieniądze możemy kupić pojazd, któremu trudno odmówić urody i stylu. Napędzana dieslem JTD o pojemności 1.9 oraz mocy 120 KM pozawala mieć nadzieję na dobre osiągi. JTD to linia diesli Fiata, która po pierwsze, ugruntowała pozycję tego producenta na rynku silników diesla, a po drugie stanowi mało awaryjną i oszczędną serię silników z wtryskim common rail. Z benzynowymi bywa różnie, ogólnie nie były rewelacyjne w tym modelu, może z wyjątkiem 3.2 V6. Ale, jak to się mówi, jak się dba, tak się ma, a czynności serwisowe jak wymiana olejów i filtrów zgodnie z zaleceniami producenta i tylko na oryginalne jest tu raczej obowiązkiem. Może i do "cuore sportivo" Alfy diesel nie bardzo pasuje, ale wydaje się być ekonomiczną propozycją o mniejszym ryzyku awarii. A zatem Alfa 147 z 2008 roku z przebiegiem między 150 a 200 tyś km ze wspomnianym dieslem w granicach 12 tyś może być naprawę ciekawą propozycją.

Z zewnątrz auto jest ładne, nowoczesne i ma swój niepowtarzalny styl, a i w środku nie brak mu sportowego ducha. Spalanie JTD powinno utrzymywać się w granicach 8 litrów nawet przy ciężkiej nodze i wersji 150 KM, co wiemy z pierwszej ręki. Co do pakowności 147 to widać od razu, że nie jest to auto rodzinne i nawet w wersji pięciodrzwiowej 280 litrowy bagażnik jest dość skromny. Jeżeli chodzi o awaryjność to jest to temat na długie wieczorne spory. Są kierowcy, którzy robiąc trasy w granicach 150 tyś kilometrów nie doświadczyli awarii.  Zapewne istnieją też tacy, którzy auto naprawiali często. Tak czy inaczej pojazdy te stanową propozycję dla młodych duchem kierowców, którzy czerpią radość z jazdy i wiedzą jak należy dbać o samochód.  

Irena Kochowska 

 

 
 
 
Wybierz gwiazdkę / ocenę (1 - 10):
 
Co ma największy wpływ na Twoją ocenę ?
Rozwiń
Przedstawiona treść jest interesująca
Przedstawiona treść jest zrozumiała
Przedstawiona treść jest przydatna
Przedstawiona treść ma wystraczającą długość
Żadne z powyższych
 
Pole uwagi nie jest wymagane:
 
Uwagi dotyczące treści:
 
  Za dużo znaków
Adres mail jest wymagany, jeśli zostało wypełnione pole uwagi:
 
Adres mail:
Proszę wypełnić pole adres mail. Błędny format adresu mail. Za mało znaków. Za dużo znaków.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z treścią ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997 r. Nr 133 poz. 883)
Proszę zaznaczyć akceptację.
 
Przed wysłaniem
wprowadź kod z obrazka:
Proszę wprowadzić kod z obrazka. Za mało znaków. Za dużo znaków. Za mało znaków. Za dużo znaków.
 
Zmień obrazek
 
 
 
 
 
 
 
 
 
PodkarpackieOK © 2010-2019  
Wszystkie teksty są chronione prawem autorskim
Informacje