0No authorization...
 
 
PodkarpackieOK
Aktualnie czytana treść:
Bitcoin jak złoto w USA
 
 
 
Sprawdź pogodę dla:
 Świat
 
 
Bitcoin jak złoto w USA
fot:geralt pixabay
 
Bitcoin jak złoto w USA
Oceń

Jak podaje amerykańska "Commodity Futures Trading Commission" bitcoin będzie traktowany jak towar na równi ze złotem czy ropą naftową. Pozwoli to uregulować obrót wirtualną walutą na rynku amerykańskim.

Przypomnijmy, że bitcoin to rodzaj waluty służącej w interenecie do wymiany za określone dobra. Tradycyjny pieniądz np. dolar czy złotówka jest drukowany przez mennice i wprowadzany na rynek przez państwo. W przypadku bitcoina jest inaczej. Wirtualna waluta jest odkrywana przez komputery w trakcie matematycznie skomplikowanego procesu zwanego "bitcoin mining", którego trudność rośnie w czasie. Co ciekawe, ogólna liczba bitcoinow, jakie zostały do odkrycia jest liczbą skończoną. To oznacza, że rynku bitcoinow nie da się zalać jakąś ogromną liczbą tych pieniędzy. W przypadku tradycyjnej waluty po prostu można drukować pieniądze. Nad transakcjami pomiędzy użytkownikami bitcoinow oraz ich wirtualnym wydobyciem przez użytkowników czuwa specjalna sieć, która notuje wszelki transakcje czy nowe bitcoiny. Komputery do niej podłączone informują się nawzajem o transakcjach oraz o nowych bitconiach, które użytkownicy "odkryli".

Odkrycia bitcoina można dokonać poprzez uruchomienie specjalnego programu, który rozwiązuje matematyczny problem na polecenie sieci, do której jest podłączony. System jest tak zorganizowany, że odkrycie bitcoina jest trudne, a zasoby do odkrycia skończone.     

Irena Kochowska

 
 
 
Wybierz gwiazdkę / ocenę (1 - 10):
 
Co ma największy wpływ na Twoją ocenę ?
Rozwiń
Przedstawiona treść jest interesująca
Przedstawiona treść jest zrozumiała
Przedstawiona treść jest przydatna
Przedstawiona treść ma wystraczającą długość
Żadne z powyższych
 
Pole uwagi nie jest wymagane:
 
Uwagi dotyczące treści:
 
  Za dużo znaków
Adres mail jest wymagany, jeśli zostało wypełnione pole uwagi:
 
Adres mail:
Proszę wypełnić pole adres mail. Błędny format adresu mail. Za mało znaków. Za dużo znaków.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z treścią ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997 r. Nr 133 poz. 883)
Proszę zaznaczyć akceptację.
 
Przed wysłaniem
wprowadź kod z obrazka:
Proszę wprowadzić kod z obrazka. Za mało znaków. Za dużo znaków. Za mało znaków. Za dużo znaków.
 
Zmień obrazek
 
 
 
 
 
 
 
 
 
PodkarpackieOK © 2010-2019  
Wszystkie teksty są chronione prawem autorskim
Informacje