0No authorization...
 
 
PodkarpackieOK
Aktualnie czytana treść:
Bułgaria dostaje ostrzeżenie od USA
 
 
Sprawdź pogodę dla:
 Świat
 
 
Bułgaria dostaje ostrzeżenie od USA
fot:Harangozo David
 
Bułgaria dostaje ...
Oceń

Collen Bell, pani ambasador USA w Bułgarii podzieliła się z Bułgarami wachlarzem dobrych rad, jakie USA ma dla tego europejskiego kraju. 

Zdaniem pani Bell Bułgarzy do wspaniały naród oraz sojusznik wojskowy, jednocześnie zaleca, aby kraj ten uniezależnił się od wpływów Rosji, a szczególnie w zakresie polityki energetycznej. Gani również wysoki poziom korupcji, nie podoba się jej wysoki poziom centralizacji władzy. W ten sposób ludzie nie mogą podejmować decyzji na szczeblu samorządowym. Dodatkowo USA nie podoba się również, iż Bułgaria nie stwarza dostatecznych warunków do działalności organizacji pozarządowych tzw. NGO. Pani Bell wypowiedziała się również na temat imigrantów, którzy jej zdaniem powinni znaleźć gościnę w Bulgarii, jako że nie powinna w tym kraju mieć miejsca postawa zamknięcia, ale postawa proeuropejskiego otwarcia.

Cóż, pani ambasador wystawiła Bułgarom długą receptę, pytanie tylko, na co jest to przepis? O tym zapewne Bułgarzy zadecydują sami. Szkoda, że kraje postkomunistyczne w pewien sposób dostają od Zachodu lekcje. Nie sposób patrzeć na takie porady inaczej. Czyżby Bułgaria przebywała obecnie w jakiejś szkole dobrych manier i demokracji, w której autorytet jest tylko jeden? A może właśnie takie porady są na wagę złota i kraje PK powinny z nich korzystać z pokorą? 
Zapewne jest się nad czym zastanawiać, kiedy państwo mające za sobą 200-letnią historię wytyka błędy 1000-letnim krajom Europy Środkowej.

 
 
 
Wybierz gwiazdkę / ocenę (1 - 10):
 
Co ma największy wpływ na Twoją ocenę ?
Rozwiń
Przedstawiona treść jest interesująca
Przedstawiona treść jest zrozumiała
Przedstawiona treść jest przydatna
Przedstawiona treść ma wystraczającą długość
Żadne z powyższych
 
Pole uwagi nie jest wymagane:
 
Uwagi dotyczące treści:
 
  Za dużo znaków
Adres mail jest wymagany, jeśli zostało wypełnione pole uwagi:
 
Adres mail:
Proszę wypełnić pole adres mail. Błędny format adresu mail. Za mało znaków. Za dużo znaków.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z treścią ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997 r. Nr 133 poz. 883)
Proszę zaznaczyć akceptację.
 
Przed wysłaniem
wprowadź kod z obrazka:
Proszę wprowadzić kod z obrazka. Za mało znaków. Za dużo znaków. Za mało znaków. Za dużo znaków.
 
Zmień obrazek
 
 
 
 
 
 
 
 
 
PodkarpackieOK © 2010-2019  
Wszystkie teksty są chronione prawem autorskim
Informacje