0No authorization...
 
 
PodkarpackieOK
Aktualnie czytana treść:
Dobry plan to podstawa
 
 
 
Sprawdź pogodę dla:
 Świat
 
 
Dobry plan to podstawa
fot:www.bundeskanzlerin.de
 
Dobry plan to podstawa
Oceń

Kanclerz Angela Merkel spotkała się z premierem Turcji Ahmetem Davutoglu w celu ustalenia wspólnego planu dotyczącego uchodźców i strategii postępowania w sprawie Syrii. Turcja jest największym sojusznikiem UE w regionie i to ona staje się główną zaporą mogącą powstrzymać falę uchodźców. Powstrzymanie migracji będzie możliwe tylko jeżeli świat przeznaczy odpowiednie środki na zabezpieczenie bytu ludzi uciekających przed wojną. Pomoc ma zostać dostarczona w różnej formie, także poprzez bezpośrednie dofinansowanie dla rządu z Ankary. Zaostrzenie kryzysu imigracyjnego odbywa się obecnie po ofensywie wojsk rządowych Syrii na Aleppo. Około 35 tyś ludzi musiało opuścić swoje domy. Wszyscy oni zmierzają teraz w kierunku granicy z Turcją i mają zamiar tę granicę przekroczyć.
Obecnie 2.5 mln uchodźców znajduje się w samej Turcji, 1.1 mln przyjęli Niemcy, 35 000 to nowa fala zmierzająca do Turcji, 100 tyś to przewidywana fala w najbliższych miesiącach. Turcja dostała do tej pory 3.3 mld dolarów jako pomoc na złagodzenie skutków migracji i pomoc potrzebującym. Rząd w Ankarze utrzymuje, iż wydał już 10 mld na ten cel, zaś potrzebuje około 20 mld aby skutecznie pomagać i utrzymywać uchodźców na swoim terytorium.
UE planuje skierować dodatkowe siły tak zwane Forntexu do zabezpieczenia południowych granic Unii. Z pewnością rozwiązanie kryzysu jest daleko, potrzeba będzie dużo pieniedzy na pomoc dla poszkodowanych, ale także jeszcze więcej w późniejszym procesie odbudowywania Syrii ze zgliszczy zakładając oczywiście stabilizację sytuacji w regionie. Kwoty potrzebne na pomoc wydają się duże, w końcu 20 mld to nie małe pieniądze, jednak spoglądając na dane statysyczne rezerw złota świata Zachodu i Wschodu można śmiało powiedzieć, że rozwinięte społeczeństwa stać na pomoc humanitarną. Same tylko Niemcy posiadają 3381 ton złota w rezerwie co stanowi równowartość 144 mld euro, podobnie zasobne w środki są również inne bogate kraje.  

(16.02.2016)

 
 
 
Wybierz gwiazdkę / ocenę (1 - 10):
 
Co ma największy wpływ na Twoją ocenę ?
Rozwiń
Przedstawiona treść jest interesująca
Przedstawiona treść jest zrozumiała
Przedstawiona treść jest przydatna
Przedstawiona treść ma wystraczającą długość
Żadne z powyższych
 
Pole uwagi nie jest wymagane:
 
Uwagi dotyczące treści:
 
  Za dużo znaków
Adres mail jest wymagany, jeśli zostało wypełnione pole uwagi:
 
Adres mail:
Proszę wypełnić pole adres mail. Błędny format adresu mail. Za mało znaków. Za dużo znaków.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z treścią ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997 r. Nr 133 poz. 883)
Proszę zaznaczyć akceptację.
 
Przed wysłaniem
wprowadź kod z obrazka:
Proszę wprowadzić kod z obrazka. Za mało znaków. Za dużo znaków. Za mało znaków. Za dużo znaków.
 
Zmień obrazek
 
 
 
 
 
 
 
 
 
PodkarpackieOK © 2010-2019  
Wszystkie teksty są chronione prawem autorskim
Informacje