0No authorization...
 
 
PodkarpackieOK
Aktualnie czytana treść:
Druga ciemniejsza strona medalu
 
 
 
Sprawdź pogodę dla:
 Świat
 
 
Druga ciemniejsza strona medalu
fot:newsfisher.io
 
Druga ciemniejsza strona ...
Oceń

Słuchając wystąpień kanclerz Merkel trudno nie odnieść wrażenia, iż Niemcy cechuje poczucie winy za sytuację na Bliskim Wschodzie i toczące się tam wojny. Trudno to sobie jednak wytłumaczyć pamiętając, że to USA, UK i inne kraje brały bezpośredni czynny udział w misjach pokojowych i stablizacyjnych, udział Niemiec był raczej skromny. Zresztą ruchy Zachodzu są przez jednych krytykowane, zaś przez innych chwalone. 

Jednak Niemcy choć militarnie niezwykle ospali, nie palący się do bezpośrednich interwencji zbrojnych wręcz pacyfistyczni, eksportują na Bliski Wschód znaczne ilościu uzbrojenia. W zeszłym roku suma kontraktów zbrojeniówki tego kraju opiewała na około 8 miliardów euro. Niemcy są obecnie 4 eksporterem broni na świecie. Lepsi są tylko USA,Rosja,Chiny.

Dlaczego to był dobry interes dla Niemców pokazuje statystyka. Otóż w zeszłym roku sprzedali dwa razy więcej broni niż w 2014. Odbiorcami niemieckiejbroni były m.in: Irak, Kuwejt, Liban, Mali, Chile, Indie, Indonezja, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Arabia Saudyjska i wiele innych. Ciekawostką jest, iż Niemcy dostarczyli do Syrii w latach 2002-2013 broń za 13 milionów dolarów. Jakaś część niemieckiej broni została też przejęta w bitwach przez ISIS ,jak twiedzi Amnesty International w swoich raportach.

Oczywiście Niemcy rozważają obecnie zmniejszenie dostaw broni, ponieważ uznali, iż sytuacja na Bliskim  Wschodzie jest krytyczna, a dalsze nasycenie bronią staje się niebezpieczne.

 
 
 
Wybierz gwiazdkę / ocenę (1 - 10):
 
Co ma największy wpływ na Twoją ocenę ?
Rozwiń
Przedstawiona treść jest interesująca
Przedstawiona treść jest zrozumiała
Przedstawiona treść jest przydatna
Przedstawiona treść ma wystraczającą długość
Żadne z powyższych
 
Pole uwagi nie jest wymagane:
 
Uwagi dotyczące treści:
 
  Za dużo znaków
Adres mail jest wymagany, jeśli zostało wypełnione pole uwagi:
 
Adres mail:
Proszę wypełnić pole adres mail. Błędny format adresu mail. Za mało znaków. Za dużo znaków.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z treścią ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997 r. Nr 133 poz. 883)
Proszę zaznaczyć akceptację.
 
Przed wysłaniem
wprowadź kod z obrazka:
Proszę wprowadzić kod z obrazka. Za mało znaków. Za dużo znaków. Za mało znaków. Za dużo znaków.
 
Zmień obrazek
 
 
 
 
 
 
 
 
 
PodkarpackieOK © 2010-2019  
Wszystkie teksty są chronione prawem autorskim
Informacje