0No authorization...
 
 
PodkarpackieOK
Aktualnie czytana treść:
EPA uderza w Volskwagena
 
 
 
Sprawdź pogodę dla:
 Świat
 
 
EPA uderza w Volskwagena
fot:Julian Stratenschulte, European Pressphoto Agency
 
EPA uderza w Volskwagena
Oceń

Firma VW stoi przed poważnym problemem w USA, a kto wie, może i w Korei Południowej. Amerykańska agencja ochrony środowiska EPA twierdzi, jakoby firma ta miała w swoich autach instalować specjalne oprogramowanie. Program ten mógł powodować, iż samochody miały lepsze wyniki emisji szkodliwych substancji na czas testów, zaś gorsze w czasie rzeczywistej eksploatacji. To miałoby powodować wzrost osiągów pojazdu ale i zwiększoną emisję zanieczyszczeń. W tej chwili światowe serwisy nie konkretyzują, czy koncern mogłaby dotknąć gigantyczna kara 18 mld dolarów. Gdyby jednak tak się stało, koncern otrzymałby ogromny cios, a przecież w tej chwili VW jest na szczycie, walcząc z Toyotą o palmę pierwszeństwa dla największego producenta samochodów na świecie. Obecny problem miałby dotyczyć aż 11 mln samochodów tej marki.

Jak twierdzi EPA każdy "podejrzany" model VW na rynku amerykańskim posiadał tak zwany "switch". Program ten wykrywał czy samochód jest w danej chwili testowany. Monitorował parametry takie jak położenie kierownicy, obroty silnika, ogólnie rzecz biorąc był w stanie wykryć czy auto jest testowane przez EPA czy też jest eksploatowane w drogowych warunkach. W ruchu drogowym pojazd miałby zwiększać emisje szkodliwych substancji od 10 do 40 razy przez wpływanie na filtr NOx.

Amerykańskie władze zostały zaalarmowane przez West Virginia University, kiedy ten przeprowadzał badania nad emisją spalin i wykrył, że w przypadku VW są niepokojąco wyższe od katalogowych. Wszyscy, którzy mają ochotę zapoznać się z materiałami źródłowymi wprost z EPA odsyłamy do stosownych dokumentów :http://www3.epa.gov/otaq/cert/documents/vw-nov-caa-09-18-15.pdf 

Cały motoryzacyjny świat śledzi tę sprawę z zapartym tchem. Kanclerz Angela Merkel zaapelowała o szybkie wyjaśnienie sprawy, która rzuciła cień na producenta bardzo dobrych przecież samochodów. Sprawa ta jednak spowodowała, że akcje VW spadły o ponad 1/5. 

Irena Kochowska

 
 
 
Wybierz gwiazdkę / ocenę (1 - 10):
 
Co ma największy wpływ na Twoją ocenę ?
Rozwiń
Przedstawiona treść jest interesująca
Przedstawiona treść jest zrozumiała
Przedstawiona treść jest przydatna
Przedstawiona treść ma wystraczającą długość
Żadne z powyższych
 
Pole uwagi nie jest wymagane:
 
Uwagi dotyczące treści:
 
  Za dużo znaków
Adres mail jest wymagany, jeśli zostało wypełnione pole uwagi:
 
Adres mail:
Proszę wypełnić pole adres mail. Błędny format adresu mail. Za mało znaków. Za dużo znaków.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z treścią ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997 r. Nr 133 poz. 883)
Proszę zaznaczyć akceptację.
 
Przed wysłaniem
wprowadź kod z obrazka:
Proszę wprowadzić kod z obrazka. Za mało znaków. Za dużo znaków. Za mało znaków. Za dużo znaków.
 
Zmień obrazek
 
 
 
 
 
 
 
 
 
PodkarpackieOK © 2010-2019  
Wszystkie teksty są chronione prawem autorskim
Informacje