0No authorization...
 
 
PodkarpackieOK
Aktualnie czytana treść:
Europa w ciszy - wernisaż młodego podkarpackiego fotografa
 
 
Sprawdź pogodę dla:
 Podkarpacie
 
 
Europa w ciszy - wernisaż młodego podkarpackiego fotografa
fot:Marcin Walko
 
Europa w ciszy - wernisaż ...
Oceń

Już w najbliższy piątek, tj. 22 września, w Centrum Kulturalnym w Przemyślu odbędzie się indywidualna wystawa fotograficzna pt. "Europa w ciszy” autorstwa Marcina Walko, fotografa pochodzącego z Niska i studenta rzeszowskiej WSIiZ.

Europa w ciszy, to podróż po intymnych zakątkach starego kontynentu. Ostre górskie szczyty, przełęcze i bezludne równiny, leśne jeziora i wszystko co swoje kształty zawdzięcza żywiołom – informuje autor wystawy Marcin Walko i dodaje - W ciszy obserwujemy, przekonujemy się o monumentalności i znaczeniu otaczającego świata. Europa zachwyca historycznie, ekscytuje geografią kształtu oraz dostępnością odmiennych przestrzeni.

 

Marcin Walko w swoim życiorysie ma różne działania artystyczne, głównie związane z fotografią. Obecnie jest studentem dziennikarstwa i komunikacji społecznej w WSIiZ w Rzeszowie.

Magazyn „Szeroki Kadr”, napisał o autorze - Dyplom pierwszego stopnia "Fotografia wojenna - studium wojny, punctum fotografii". W technice i kompozycji podgląda najlepszych, czerpie wzorce, choć nie powtarza. Zwolennik prac monochromatycznych, dzięki czemu unika wzlotów i zachwytów kolorowej ekspresji. Ma za sobą dekadę twórczości fotograficznej, klasycznych początków analogowych, aż po dobro cyfryzacji.

- Uważam, że kolor nadaje zdjęciom ekspresji tylko po to żeby właśnie nim się zachwycać. Panchromatyka na moich fotografiach pozwala odciąć widza od wrażeń wielobarwności i skoncentrować się na kształcie, przestrzeni, kontraście i monumentalności "figur" przedstawianych. Klasycy i kadry które na stałe wpisały się w historię fotografii pejzażu pracowali na materiałach czarno-białych, stąd kontynuacja "starej szkoły", temu hołduję i raczej tego będę się trzymał.– przybliża Marcin Walko.

Autor wystawy, mimo młodego wieku jest zdobywcą nagród na międzynarodowych konkursach  fotograficznym m.in. Discover Europe oraz Monovisions Photography Awards.

Wernisaż prac Marcina Walko w Centrum Kulturalnym w Przemyślu rozpocznie  się w najbliższy piątek o godz. 17.00, wcześniej można obejrzeć zapowiedź wydarzenia: https://www.youtube.com/watch?v=cT0LWhotshQ

 
 
 
Wybierz gwiazdkę / ocenę (1 - 10):
 
Co ma największy wpływ na Twoją ocenę ?
Rozwiń
Przedstawiona treść jest interesująca
Przedstawiona treść jest zrozumiała
Przedstawiona treść jest przydatna
Przedstawiona treść ma wystraczającą długość
Żadne z powyższych
 
Pole uwagi nie jest wymagane:
 
Uwagi dotyczące treści:
 
  Za dużo znaków
Adres mail jest wymagany, jeśli zostało wypełnione pole uwagi:
 
Adres mail:
Proszę wypełnić pole adres mail. Błędny format adresu mail. Za mało znaków. Za dużo znaków.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z treścią ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997 r. Nr 133 poz. 883)
Proszę zaznaczyć akceptację.
 
Przed wysłaniem
wprowadź kod z obrazka:
Proszę wprowadzić kod z obrazka. Za mało znaków. Za dużo znaków. Za mało znaków. Za dużo znaków.
 
Zmień obrazek
 
 
 
 
 
 
 
 
 
PodkarpackieOK © 2010-2019  
Wszystkie teksty są chronione prawem autorskim
Informacje