0No authorization...
 
 
PodkarpackieOK
Aktualnie czytana treść:
Europejska gospodarka ma się dobrze, Polska w czołówce
 
 
Sprawdź pogodę dla:
 Świat
 
 
Europejska gospodarka ma się dobrze, Polska w czołówce
 
Europejska gospodarka ma ...
Oceń

Mimo problemów z imigrantami europejska gospodarka ma się dobrze. Ostatnie analizy pokazują, iż stopa bezrobocia wynosi około 9.5% w Europie i 11.5% w strefie Euro. W większości krajów starego kontynentu bezrobocie spada. Liderami są tu: Słowacja, Irlandia i Hiszpania. Przemysł, czyli siła napędowa europejskiej gospodarki, wytwarzający 80% eksportu również ma dobre wskaźniki. Przykładowo w Polsce GDP (PKB) wzrosło powyżej 3% zaś produkcja przemysłowa o 5.5% w 2015 roku. Za przykład przedsiębiorstwa z międzynarodowymi sukcesami w przemyśle można postawić Solarisa, który sprzedaje na rynkach wielu państw. Solaris wpisuje się w historię sukcesu europejskiego przemysłu motoryzacyjnego. Przemysł ten w skali Europy daje zatrudnienie 12 milionom ludzi i stanowi 4% PKB w UE.

Generalnie produkcja przemysłowa rośnie w krajach takich jak Polska lub Czechy, zaś nieco słabnie we Francji, Estonii czy Holandii. Ekonomia unijna wykazuje tendencje wzrostowe, choć trzeba przyznać, iż część sektorów gospodarki nadal pozostaje w kryzysie. Polska, choć posiada gospodarkę o relatywnie dużym potencjale będzie potrzebowała prawdopodobnie 15 lat, aby osiągnąć PKB takich krajów jak Niemcy czy UK. Skok, jaki musimy wykonać, to przejść z 813 mld obecnie do 1415 mld w przyszłości, aby móc mierzyć się z największymi ekonomiami Europy. Istotnym hamulcem w dłuższym okresie czasu dla naszego kraju może okazać się jednak słaby, jak na razie, wzrost demograficzny. Jeżeli jednak te trudności zostaną przezwyciężone to rok 2020 czy 2030 nie będzie wcale oznaczał końca dobrej koniunktury, a kraj będzie w dalszym ciągu podnosił wskaźniki dobrobytu.   

Irena Kochowska

 
 
 
Wybierz gwiazdkę / ocenę (1 - 10):
 
Co ma największy wpływ na Twoją ocenę ?
Rozwiń
Przedstawiona treść jest interesująca
Przedstawiona treść jest zrozumiała
Przedstawiona treść jest przydatna
Przedstawiona treść ma wystraczającą długość
Żadne z powyższych
 
Pole uwagi nie jest wymagane:
 
Uwagi dotyczące treści:
 
  Za dużo znaków
Adres mail jest wymagany, jeśli zostało wypełnione pole uwagi:
 
Adres mail:
Proszę wypełnić pole adres mail. Błędny format adresu mail. Za mało znaków. Za dużo znaków.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z treścią ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997 r. Nr 133 poz. 883)
Proszę zaznaczyć akceptację.
 
Przed wysłaniem
wprowadź kod z obrazka:
Proszę wprowadzić kod z obrazka. Za mało znaków. Za dużo znaków. Za mało znaków. Za dużo znaków.
 
Zmień obrazek
 
 
 
 
 
 
 
 
 
PodkarpackieOK © 2010-2019  
Wszystkie teksty są chronione prawem autorskim
Informacje