0No authorization...
 
 
PodkarpackieOK
Aktualnie czytana treść:
Gra miejska "Wehikuł czasu"
 
 
Sprawdź pogodę dla:
 Podkarpacie
 
 
Gra miejska "Wehikuł czasu"
fot:www wimbp rzeszow pl
 
Gra miejska "Wehikuł czasu"
Oceń

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza młodzież w wieku gimnazjalnym wraz z opiekunami do uczestnictwa w Grze Miejskiej „Wehikuł czasu”. Start 18 września 2015 r. o godz. 10.00 w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży, przy ul. Słowackiego 11

Na zgłoszenia czekamy do 12 września 2015 r. Zagraj z Nami!

Szczegółowe informacje na stronie:www.wimbp.rzeszow.pl

Gra zorganizowana w ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa 2015.

Rozwiązywanie zagadek, pokonywanie wyznaczonej trasy, rywalizacja drużynowa, atrakcyjne nagrody i historia Rzeszowa zaczerpnięta z książek Franciszka Kotuli – etnografa, historyka, folklorysty i muzealnika, autora prac monograficznych o kulturze Lasowiaków, Rzeszowiaków, Pogórzan z regionów Polski południowo-wschodniej, informacje na temat Unii Europejskiej oraz kilka słów o literaturze – oto co czeka uczestników historyczno-literackiej Gry Miejskiej „WEHIKUŁ CZASU”, która odbędzie się 18 września 2015 r. w Rzeszowie.

Zabawa rozgrywać się będzie w centrum Rzeszowa, w miejscach, które stanowią ważną część historii naszego miasta. Gracze podzieleni na drużyny będą mieli za zadanie odszukać określone Punkty Gry w centrum Rzeszowa i rozwiązać zadania, a następnie w jak najkrótszym czasie zameldować się na mecie. Rozmaite zagadki, zadania oraz wyznaczone punkty gry oprowadzą uczestników po centrum Rzeszowa i pokażą wybrane miejsca, pomniki, budynki, zabytki, które istniały w przeszłości, a zostały zburzone, zniszczone lub utracone w okresie działań wojennych (podczas II wojny światowej). Będzie to zabawa, ale także pouczająca wędrówka po zakątkach i historii miasta Rzeszowa oraz doskonały sprawdzian z wiedzy o historii Rzeszowa, literatury oraz Unii Europejskiej. Uczestnicy Gry mogą korzystać ze wszystkich dostępnych źródeł wiedzy!

Europejska Gra Miejska ma na celu zaktywizowanie i zachęcenie mieszkańców województwa podkarpackiego do pogłębiana wiedzy o Rzeszowie, literaturze, a także o Unii Europejskiej – poprzez zabawę.

Jak wziąć udział w Grze?

Zbierz zespół liczący od 3 do 5 osób i zarejestruj go wypełniając formularz zgłoszenia. Decyduje kolejność zgłoszeń. Ważne jest, aby co najmniej jedna z osób w zespole była pełnoletnia. Gra przeznaczona jest dla młodzieży gimnazjalnej i ich opiekunów.

Gra rozpocznie się w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży WiMBP w Rzeszowie. Każdy Zespół przed rozpoczęciem Gry otrzyma pakiet startowy wraz z materiałami potrzebnymi do Gry. Dla trzech pierwszych zespołów, które najszybciej pokonają trasę czekają nagrody w postaci bonów. Organizatorzy przewidują również upominki dla wszystkich uczestników zabawy.

Szczegóły zabawy prześlemy zarejestrowanym zespołom przed jej rozpoczęciem.

Zgłoszenia należy przesłać e-mailem na adres: oddzial@wimbp.rzeszow.pl, pocztą na adres: Oddział dla Dzieci i Młodzieży WiMBP w Rzeszowie, ul. Słowackiego 11, 35-310 Rzeszów lub telefonicznie: 17 8669 457, 17 8669 456.

Na zgłoszenia czekamy do 12 września!

Historyczno-literacka Gra Miejska „WEHIKUŁ CZASU” jest przedsięwzięciem współfinansowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w ramach XXIII. Europejskich Dni Dziedzictwa 2015 przebiegających pod hasłem: „Utracone dziedzictwo”. Organizatorem jest Oddział dla Dzieci i Młodzieży WiMBP w Rzeszowie.

Partnerzy: Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Rzeszowie, Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Rzeszów, Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Rzeszowie, Regionalne Stowarzyszenie Pamięci Historycznej „Ślad”, Urząd Statystyczny w Rzeszowie.

Agnieszka Dworak

Formularz zgłoszenia oraz regulamina na stronie: http://www.wimbp.rzeszow.pl/aktualnosci/art,1970,gra-miejska-wehikul-czasu-zaproszenie.html

W przypadku pytań, prosimy o kontakt:

Łukasz Kleska

Specjalista ds. komunikacji i public relations

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

ul. Sokoła 13

tel. 17 8669 406

e-mail: lkleska@wimbp.rzeszow.pl

www.wimbp.rzeszow.pl

www.facebook.com/wojewodzkaimiejskabibliotekapublicznawrzeszowie

#WiMBPwRzeszowie

 
 
 
Wybierz gwiazdkę / ocenę (1 - 10):
 
Co ma największy wpływ na Twoją ocenę ?
Rozwiń
Przedstawiona treść jest interesująca
Przedstawiona treść jest zrozumiała
Przedstawiona treść jest przydatna
Przedstawiona treść ma wystraczającą długość
Żadne z powyższych
 
Pole uwagi nie jest wymagane:
 
Uwagi dotyczące treści:
 
  Za dużo znaków
Adres mail jest wymagany, jeśli zostało wypełnione pole uwagi:
 
Adres mail:
Proszę wypełnić pole adres mail. Błędny format adresu mail. Za mało znaków. Za dużo znaków.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z treścią ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997 r. Nr 133 poz. 883)
Proszę zaznaczyć akceptację.
 
Przed wysłaniem
wprowadź kod z obrazka:
Proszę wprowadzić kod z obrazka. Za mało znaków. Za dużo znaków. Za mało znaków. Za dużo znaków.
 
Zmień obrazek
 
 
 
 
 
 
 
 
 
PodkarpackieOK © 2010-2019  
Wszystkie teksty są chronione prawem autorskim
Informacje