0No authorization...
 
 
PodkarpackieOK
Aktualnie czytana treść:
Gry wojenne czyli hobby Putina
 
 
 
Sprawdź pogodę dla:
 Świat
 
 
Gry wojenne czyli hobby Putina
fot:Alexei Nikolsky Ria Novosti Keystone
 
Gry wojenne czyli hobby Putina
Oceń

Święto Kobiet 8 Marca, Dzień Zwycięstwa 9 Maja i Nowy Rok to najhuczniej obchodzone święta w Rosji. Ten ostatni to czas podsumowań, a zarazem nowe otwarcie. We wszystkich tych świętach, łącznie ze Świętem Kobiet głównym aktorem jest przywódca Rosji. 8 Marca obdarowuje rozdygotane kobiety goździkami. W dwóch pozostałych świętach mamy do czynienia z mężem stanu, nadającym kierunek dalszemu rozwojowi ludzkiej egzystencji.

Niebawem Nowy Rok, a więc orędzie do narodu. O kilku rzeczach, które powie wiemy na pewno. To, co powie na pewno to sukcesy jakie odnosi Rosja, wzbudzająca respekt i strach wśród jej wrogów. Wrogów czających się wszędzie, bo każdy ma chrapkę na kraj tak ogromny i bogaty. Będzie też coś o wrogach wewnętrznych, jeszcze gorszych od tych zewnętrznych. Rosja to kraj o najbogatszej tradycji w walce z wrogiem wewnętrznym. A Putin jak wiadomo jest strażnikiem rosyjskiej tradycji.

Można założyć z całą pewnością, że będzie też coś o ratowaniu światowego ładu i porządku. Walka o pokój to też stara rosyjska tradycja, a jak wiadomo nie było w historii tego kraju momentu, w którym Rosja o coś by nie walczyła. Obecnie otwartych ma parę konfliktów. Ten na Ukrainie, w Syrii jak również imponujący zimny konflikt z Zachodem. Ciekawe jest to, że gorący konflikt w Syrii najprawdopodobniej otwarty został, aby załagodzić ten zimny z Zachodem. Do niedawna rosyjscy generałowie i zaplecze polityczne prezydenta wykrzykiwali o spopieleniu nuklearnym Ameryki. Chwilę później czyli obecnie Rosja chce ratować wartości chrześcijańskie, które są jej fundamentem i łączą ją z Zachodem. W ramach bratniej pomocy chce zająć się Europą, która po zamachach w Paryżu stanęła przed dylematem „Co robić?”. Do niedawna wspomagała za pomocą białych konwojów bratni Donbas, który po każdym przyjeździe humanitarnej pomocy miał coraz więcej czołgów.

Wiara Zachodu jest jednak ogromna, bo syte społeczeństwo chce żyć sobie w spokoju. Dla tego spokoju gotowe jest znowu uwierzyć Putinowi, bo przecież każda ludzka jednostka stanowi jakąś wartość i może zmienić się na lepsze.

Marcin Geroń - Redaktor Naczelny

 
 
 
Wybierz gwiazdkę / ocenę (1 - 10):
 
Co ma największy wpływ na Twoją ocenę ?
Rozwiń
Przedstawiona treść jest interesująca
Przedstawiona treść jest zrozumiała
Przedstawiona treść jest przydatna
Przedstawiona treść ma wystraczającą długość
Żadne z powyższych
 
Pole uwagi nie jest wymagane:
 
Uwagi dotyczące treści:
 
  Za dużo znaków
Adres mail jest wymagany, jeśli zostało wypełnione pole uwagi:
 
Adres mail:
Proszę wypełnić pole adres mail. Błędny format adresu mail. Za mało znaków. Za dużo znaków.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z treścią ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997 r. Nr 133 poz. 883)
Proszę zaznaczyć akceptację.
 
Przed wysłaniem
wprowadź kod z obrazka:
Proszę wprowadzić kod z obrazka. Za mało znaków. Za dużo znaków. Za mało znaków. Za dużo znaków.
 
Zmień obrazek
 
 
 
 
 
 
 
 
 
PodkarpackieOK © 2010-2019  
Wszystkie teksty są chronione prawem autorskim
Informacje