0No authorization...
 
 
PodkarpackieOK
Aktualnie czytana treść:
Hieny i bezczelne kłamstwa Moskwy
 
 
Sprawdź pogodę dla:
 Świat
 
 
Hieny i bezczelne kłamstwa Moskwy
fot:www faz net
 
Hieny i bezczelne kłamstwa ...
Oceń

Australijska telewizja pokazała film, w którym  prorosyjscy bojownicy z Donbasu rozkradają na miejscu katastrofy boeingu 777 linii Malaysia Airlines rzeczy  należące do ofiar. Samolot zestrzelony został przez separatystów, posługujących się najnowocześniejszym rosyjskim przeciwlotniczym sprzętem wojskowym. Film wstrząsnął opinią międzynarodową. Mimo oczywistych faktów Moskwa nadal zaprzecza, a nawet oskarża Stany Zjednoczone o manipulowanie faktami przez rząd USA, obarczając winą za tę zbrodnię armię ukraińską. Bezczelność, z jaką prezydent Putin oraz jego cyniczny rzecznik Ławrow manipulują faktami, wzbudza powszechny niesmak opinii międzynarodowej.

Malezyjski Boeing 777 został zestrzelony 17 lipca 2014 roku nad terenami wschodniej Ukrainy pozostającymi pod kontrolą prorosyjskich separatystów. Na pokładzie maszyny znajdowało się 298 osób, z czego dwie trzecie stanowili obywatele Holandii. Wszyscy zginęli, a wśród ofar znajdowały małe dzieci i całe rodziny.

Po katastrofie separatyści, sterowani przez Rosja nie dopuszczali międzynarodowych ekspertów do miejsca wypadku. Pamięć o rozkładających się w wysokiej temperaturze ciałach do dzisiaj jest traumą nie tylko dla rodzin ofiar, ale również dla wszystkich nie pozbawionych elementarnej wrażliwości.

Ujawniony film nie pozostawia złudzeń z kim zmaga się Ukraina w konflikcie wywołanym przez Rosję, który zaczął się od aneksji Krymu, bezprecedensowej i łamiącej wszelkie międzynarodowe konwencjie akcji Moskwy. 

Premier Australii Tony Abbott odsłonił w Canberze tablicę pamiątkową, na której zapisano nazwiska 38 obywateli tego kraju, którzy zginęli na pokładzie samolotu Malaysia Airlines. Nazwał on strącenie samolotu barbarzyństwem. W pierwszą rocznicę zbrodni pochylmy głowę i uczcijmy niewinne ofiary. Niech ich pamięć nigdy nie zostanie zapomniana.

 
 
 
Wybierz gwiazdkę / ocenę (1 - 10):
 
Co ma największy wpływ na Twoją ocenę ?
Rozwiń
Przedstawiona treść jest interesująca
Przedstawiona treść jest zrozumiała
Przedstawiona treść jest przydatna
Przedstawiona treść ma wystraczającą długość
Żadne z powyższych
 
Pole uwagi nie jest wymagane:
 
Uwagi dotyczące treści:
 
  Za dużo znaków
Adres mail jest wymagany, jeśli zostało wypełnione pole uwagi:
 
Adres mail:
Proszę wypełnić pole adres mail. Błędny format adresu mail. Za mało znaków. Za dużo znaków.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z treścią ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997 r. Nr 133 poz. 883)
Proszę zaznaczyć akceptację.
 
Przed wysłaniem
wprowadź kod z obrazka:
Proszę wprowadzić kod z obrazka. Za mało znaków. Za dużo znaków. Za mało znaków. Za dużo znaków.
 
Zmień obrazek
 
 
 
 
 
 
 
 
 
PodkarpackieOK © 2010-2019  
Wszystkie teksty są chronione prawem autorskim
Informacje