0No authorization...
 
 
PodkarpackieOK
Aktualnie czytana treść:
Które państwa posiadają najniższy TTL?
 
 
Sprawdź pogodę dla:
 Świat
 
 
Które państwa posiadają najniższy TTL?
fot:PAPEPAMOHAMMED SABER
 
Które państwa posiadają ...
Oceń

Kolejne ataki o podłożu terrorystycznym mnożą się na świecie i trudno jest niestety wymienić choćby te z ostatniego półrocza. Dodatkowo incydenty występują w różnych częściach świata. Nasuwa się więc pytanie, gdzie jeszcze jest bezpiecznie i które kraje są przynajmniej teoretycznie wolne od terroryzmu posiadając niski stopień zagrożenia (TTL - Terror Threat Level)?

Otóż z bardzo wysokim poziomem zagrożenia terroryzmem należy liczyć się w krajach Bliskiego Wschodu, Krajach Arabskich, Afryki Północnej oraz Mali, Czadzie, Nigerii, Etiopii, Sudanie, Somalii. Stosunkowo niski TTL przypisuje się południowej części kontynentu afrykańskiego. Duże zagrożenie na kontynencie azjatyckim występuje w Rosji, Indiach, Pakistanie, Afganistanie czy Australii jak i w Tajlandii, Birmie czy Indonezji. 

W Europie wysokim stopniem zagrożenia cechują się Hiszpania, Francja, Belgia, UK.  Na świecie umiarkowanym stopniem zagrożenia oznaczone są kraje takie jak USA, Kanada, Szwecja, Niemcy, Włochy, Ukraina. Niestety państwa bezpieczne o niskim współczynniku zagrożenia można policzyć bardzo szybko i  jest ich naprawdę niewiele, są to: Polska, Czechy, Słowacja, Litwa, Łotwa, Meksyk, Mongolia, Wietnam, Japonia, Madagaskar, państwa Afryki Południowej, Ameryki Łacińskiej czy Boliwia. Gdybyśmy chcieli z nich wydestylować kraje dodatkowo o niskiej przestępczości to grono to zawęzi się do zaledwie kilku państw na świecie.  To zestawienie pokazuje, że Polska jest w miarę bezpieczna. Trzeba jednak brać pod uwagę otwartość granic i generalnie wolny przepływ ludzi na terenie UE w kontekście wielkiej imigracji, co nie sprzyja bezpieczeństwu na dłuższą metę. 

Irena Kochowska 

 
 
 
Wybierz gwiazdkę / ocenę (1 - 10):
 
Co ma największy wpływ na Twoją ocenę ?
Rozwiń
Przedstawiona treść jest interesująca
Przedstawiona treść jest zrozumiała
Przedstawiona treść jest przydatna
Przedstawiona treść ma wystraczającą długość
Żadne z powyższych
 
Pole uwagi nie jest wymagane:
 
Uwagi dotyczące treści:
 
  Za dużo znaków
Adres mail jest wymagany, jeśli zostało wypełnione pole uwagi:
 
Adres mail:
Proszę wypełnić pole adres mail. Błędny format adresu mail. Za mało znaków. Za dużo znaków.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z treścią ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997 r. Nr 133 poz. 883)
Proszę zaznaczyć akceptację.
 
Przed wysłaniem
wprowadź kod z obrazka:
Proszę wprowadzić kod z obrazka. Za mało znaków. Za dużo znaków. Za mało znaków. Za dużo znaków.
 
Zmień obrazek
 
 
 
 
 
 
 
 
 
PodkarpackieOK © 2010-2019  
Wszystkie teksty są chronione prawem autorskim
Informacje