0No authorization...
 
 
PodkarpackieOK
Aktualnie czytana treść:
Mercedes stawia na ludzi
 
 
 
Sprawdź pogodę dla:
 Świat
 
 
Mercedes stawia na ludzi
fot:Darko Stojanowic pixabay
 
Mercedes stawia na ludzi
Oceń

Firma Mercedes-Benz zdecydowała o zwiększeniu zatrudnienia ludzi kosztem maszyn. Specjaliści zajmujący się efektywnością produkcji doszli do wniosku, że człowiek wciąż jeszcze sprawdza się lepiej niż robot na linii produkcyjnej wykonując skomplikowane manualnie czynności szybciej. Dodatkowym atutem linii, która nie jest w pełni zautomatyzowana jest jej łatwiejsze przestrojenie np. na inny profil produkcji, co w przypadku robotów może zająć więcej czasu i zasobów pieniężnych.

Mercedes stawia więc na ludzi, którzy będą ewentualnie pracować z wykorzystaniem mniejszych i mniej zautomatyzowanych maszyn. Szczególnie skomplikowany proces produkcji jaki ma miejsce w przypadku  modeli klasy S, gdzie liczba opcjonalnych konfiguracji jest bardzo duża sprawia, że roboty stają się kosztowniejsze od ludzi. Markus Schaefer stwierdził, że zwiększenie zatrudnienia kosztem zmniejszonej automatyzacji pozwoli na  zaoszczędzenie pieniędzy oraz zabezpieczy przyszłość firmy. Trzeba przyznać, że jest to bardzo ciekawa zmiana polityki. Do tej pory raczej straszono zwiększoną automatyzacją, a co za tym idzie utratą miejsc pracy. Niemcy jako pierwsi głoszą powrót do korzeni, ciekawe czy ma to związek z napływającymi migrantami, potencjalnym źródłem tańszej siły roboczej ? Okazuje się jednak, że Mercedes nie jest sam, podobny proces rozpoczęła japońska Toyota. Nie oznacza to oczywiście powrotu do czasów i lat 80, jednak stanowi silny wyznacznik trendu w przemyśle, w którym produkty stają się coraz bardziej indywidualne, skomplikowane i drogie. Obecnie Mercedes postawił sobie za cel przyspieszenie procesu produkcji tak, aby auto budowano nie w 61 godzin ale w zaledwie 30. 

(03.03.2016)

 
 
 
Wybierz gwiazdkę / ocenę (1 - 10):
 
Co ma największy wpływ na Twoją ocenę ?
Rozwiń
Przedstawiona treść jest interesująca
Przedstawiona treść jest zrozumiała
Przedstawiona treść jest przydatna
Przedstawiona treść ma wystraczającą długość
Żadne z powyższych
 
Pole uwagi nie jest wymagane:
 
Uwagi dotyczące treści:
 
  Za dużo znaków
Adres mail jest wymagany, jeśli zostało wypełnione pole uwagi:
 
Adres mail:
Proszę wypełnić pole adres mail. Błędny format adresu mail. Za mało znaków. Za dużo znaków.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z treścią ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997 r. Nr 133 poz. 883)
Proszę zaznaczyć akceptację.
 
Przed wysłaniem
wprowadź kod z obrazka:
Proszę wprowadzić kod z obrazka. Za mało znaków. Za dużo znaków. Za mało znaków. Za dużo znaków.
 
Zmień obrazek
 
 
 
 
 
 
 
 
 
PodkarpackieOK © 2010-2019  
Wszystkie teksty są chronione prawem autorskim
Informacje