0No authorization...
 
 
PodkarpackieOK
Aktualnie czytana treść:
3742 metry za 500 tysięcy
 
 
 
Sprawdź pogodę dla:
 Podkarpacie
 
 
3742 metry za 500 tysięcy
fot:www.tarnobrzeg.pl
 
3742 metry za 500 tysięcy
Oceń

21 września zostały odebrane prace o wartości niemal pół miliona złotych, prowadzone na sześciu drogach gminnych, na trzech tarnobrzeskich osiedlach (Zakrzów, Sielec i Wielowieś).

500 tys. zł pozwoliło na wykonanie nowych dróg z masy bitumicznej, remont czy też budowę zjazdów na łącznie 3742 metrach (dokładnie: 3 741,91 m) ulic: Krańcowej, Dąbrowy, Parkowej, Łąkowej, Kopaniny, Nizinnej, Kolejowej, Zacisznej, Ogrodowej. Był to II etap prac, objętych projektem ”Modernizacja dróg gminnych w Tarnobrzegu” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-13.

Na ulicy Łąkowej prace na 396 metrach kosztowały 81 tys. 6 zł 78 gr brutto. W technologii bitumicznej wykonano tu solidny remont konstrukcji jezdni na długości 129 m oraz remont zjazdów na całym odcinku. Na zjazdach zamontowano elementy przejazdowe – tzw. kratki Wema. Przeprowadzono też roboty wykończeniowe. W ramach odtworzenia zniszczonej przy robotach drogowych zieleni i poboczy, dokonano humusowania i obsiano tereny zielone trawą, jak również uzupełniono pobocza kruszywem. 

36 tys. 776 zł 91 gr brutto z kolei pochłonęły prace na 85 metrach ulicy Kopaniny. Nawierzchnia tłuczniowa została pokrytą warstwą bitumiczną, której warstwa została także ułożona na zjazdach tłuczniowych. Wzmocniono przyczółki na przepuście pod zjazdem oraz części rowu w obrębie remontowanego zjazdu. Tereny przyległe humusowano i obsiano, a pobocza - uzupełniono kruszywem. Nowa nawierzchnia bitumiczna pojawiła się także na 86 metrach ulicy Krańcowej, za 18 tys. 228 zł 23 gr brutto.

Z kolei ulica Nizinna zyskała nową nawierzchnię na długości 1514 m. W ramach prac wykonano: remont konstrukcji nawierzchni tłuczniowej w technologii bitumicznej na dł. 1414,7 moraz warstw nawierzchni bitumicznej na zjazdach tłuczniowych na całej długości ulicy, remont konstrukcji nawierzchni bitumicznej poprzez dogęszczenie jej i ułożenie nawierzchni bitumicznej o szerokości 4 m. Remontowi podległy również zjazdy do posesji z kruszywa: na zagęszczonym podłożu ułożona została nawierzchnia bitumiczna. Koszt prac: 254 tys. 252 zł. 32 gr brutto zawierał także usługę odtworzenia zniszczonej przy robotach drogowych zieleni i poboczy.

Na ulicy Kolejowej zrobiono nawierzchnię bitumiczną na 1449,91 metrach drogi o nawierzchni tłuczniowej. Wykonano też roboty wykończeniowe i odtworzono zniszczoną przy robotach drogowych zieleń i pobocza. Pobocza dodatkowo uzupełniono kruszywem.Prace pochłonęły 71 tys. 166 zł. 64 gr brutto.

Natomiast na 211 metrach ulicy Dąbrowy, zniszczona nawierzchnia bitumiczna została wyremontowana poprzez frezowanie i ułożenie warstw bitumicznych. Pobocza z kruszywa łamanego uzupełniono, a w ramach robót wykończeniowych odtworzono zniszczoną zieleń. Prace kosztowały 26 tys. 561 zł. 24 gr brutto.

PSK/JL

 
 
 
Wybierz gwiazdkę / ocenę (1 - 10):
 
Co ma największy wpływ na Twoją ocenę ?
Rozwiń
Przedstawiona treść jest interesująca
Przedstawiona treść jest zrozumiała
Przedstawiona treść jest przydatna
Przedstawiona treść ma wystraczającą długość
Żadne z powyższych
 
Pole uwagi nie jest wymagane:
 
Uwagi dotyczące treści:
 
  Za dużo znaków
Adres mail jest wymagany, jeśli zostało wypełnione pole uwagi:
 
Adres mail:
Proszę wypełnić pole adres mail. Błędny format adresu mail. Za mało znaków. Za dużo znaków.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z treścią ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997 r. Nr 133 poz. 883)
Proszę zaznaczyć akceptację.
 
Przed wysłaniem
wprowadź kod z obrazka:
Proszę wprowadzić kod z obrazka. Za mało znaków. Za dużo znaków. Za mało znaków. Za dużo znaków.
 
Zmień obrazek
 
 
 
 
 
 
 
 
 
PodkarpackieOK © 2010-2019  
Wszystkie teksty są chronione prawem autorskim
Informacje