0No authorization...
 
 
PodkarpackieOK
Aktualnie czytana treść:
Muscle car – z głośnika?
 
 
 
Sprawdź pogodę dla:
 Świat
 
 
Muscle car – z głośnika?
fot:wikipedia.org
 
Muscle car – z głośnika?
Oceń

"Muscle cars", czyli potężne amerykańskie samochody sportowe posiadały kilka atrybutów, które zbudowały ich legendę. Były to muskularne nadwozia, silniki o dużych pojemnościach zwykle ponad 4 litry w układzie V8, spora moc, bujające zawieszenie idealne do jazdy po prostej, niekontrolowana moc przenoszona na tylne koła idealna do "palenia gumy" oraz dźwięk, rasowy dźwięk, kwintesencja motoryzacji - przynajmniej dla niektórych.

Te auta, chociaż niepraktyczne, głośne, paliwożerne i źle znoszące jazdę w ciasnych zakrętach wcale nie wyginęły, a to za sprawą wciąż produkowanych i całkowicie nowoczesnych pojazdów takich jak Ford Mustang czy też Chevrolet Corvette lub Camaro. Samochody starają się być tak bardzo rasowe jak to tylko możliwe.

Przykładem jest Ford Mustang, który oczywiście występuje w wersji z silnikiem V8 oraz V6. Na rynku pojawia się również wersja o mniejszym sercu do walki tzn. czterocylindrowym 2.3 litra o mocy 310 KM. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, iż ten mały jak na "Muscle cara" silnik nie generuje poważnego basowego dźwięku V8. Inżynierowie Forda zaradzili i temu, pojazd generuje bowiem dźwięk silnika V8 z GLOŚNIKA! Tak, więc kierowca jeżdżąc oszczędnym czterocylindrowcem, ma wrażenie, iż pod maską jest coś więcej niż znajduje się tam w rzeczywistości. Podobno po demontażu bezpiecznika nr. 27 sztuczny dźwięk wyłącza się, a prawdziwy silnik również pracuje ciszej.

Czy taka jest zatem przyszłość motoryzacji, czy to tylko kaprys Forda zobligowanego do utrzymania właściwego klimatu w Mustangu ? Nie wykluczone, że w przyszłości w aucie żadnego producenta nie usłyszymy już nawet prawdziwego dźwięku silnika 2.0, ponieważ wszystkie auta będą np. elektryczne, a nam pozostanie do wyboru czy chcemy posłuchać V12 Ferrari, V8 Forda, a może V6 BMW ? ... No właśnie - z głośnika.

 
 
 
Wybierz gwiazdkę / ocenę (1 - 10):
 
Co ma największy wpływ na Twoją ocenę ?
Rozwiń
Przedstawiona treść jest interesująca
Przedstawiona treść jest zrozumiała
Przedstawiona treść jest przydatna
Przedstawiona treść ma wystraczającą długość
Żadne z powyższych
 
Pole uwagi nie jest wymagane:
 
Uwagi dotyczące treści:
 
  Za dużo znaków
Adres mail jest wymagany, jeśli zostało wypełnione pole uwagi:
 
Adres mail:
Proszę wypełnić pole adres mail. Błędny format adresu mail. Za mało znaków. Za dużo znaków.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z treścią ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997 r. Nr 133 poz. 883)
Proszę zaznaczyć akceptację.
 
Przed wysłaniem
wprowadź kod z obrazka:
Proszę wprowadzić kod z obrazka. Za mało znaków. Za dużo znaków. Za mało znaków. Za dużo znaków.
 
Zmień obrazek
 
 
 
 
 
 
 
 
 
PodkarpackieOK © 2010-2019  
Wszystkie teksty są chronione prawem autorskim
Informacje