0No authorization...
 
 
PodkarpackieOK
Aktualnie czytana treść:
Niedźwiedź na dopingu
 
 
 
Sprawdź pogodę dla:
 Świat
 
 
Niedźwiedź na dopingu
fot:WikiImages pixabay
 
Niedźwiedź na dopingu
Oceń

Coraz bardziej ralna jest możliwość, że Rosja nie weźmie udziału w olimpiadzie w Rio.
Wszystko z powodu skandali dopingowych i w konsekwencji nałożenia na Rosję zakazu udziału w imprezach lekkoatletycznych przez IAAF. Kraj ten zawieszono już w listopadzie ubiegłego roku. Wtedy Vitaly Mutko minister sportu stwierdził, że to nie potrwa długo. Dał sobie i swojemu ministerstwu 60 dni na znalezienie wyjścia z sytuacji i odzyskanie zaufania Światowej Agencji Antydopingowej. Niestety na światło dzienne wyszly pewne nieczyste zagrywki m.in dopuszczenie zawieszonego trenera Vladimira Mokhneva do trenowania sportowców. Zagraniczni dziennikarze dotarli również do informacji, które miałyby wskazywać, iż sportowcy dobrze wiedzą z wyprzedzeniem kiedy dokonuje się testów antydopingowych.

Zachodnie raporty mówią o nagminnym braniu środków dopingujących, a nawet posiadania specjalnych "lewych" dokumentów tożsamości po to, aby unikać wyrywkowych badań antydopingowych. Jednak stawianie rosyjskiego sportu pod pręgieżem nie jest do końca możliwe,  ponieważ kraj to potęga w sporcie, poza tym z dopingiem problemy mają też inni. Problem w tym, że Rosja znajduje się obecnie na cenzurowanym nie tylko z powodów sportowych, ale także geopolitycznych. Wykluczenie jej z IO nie będzie zaskoczeniem choćby i z tego powodu co nie zmienia faktu, że doping to problem i Rosjanie będą musieli patrzyć swoim sportowcom na ręce, nie zaś ułatwiać im obchodzenie regół gry. Prezydent Rosji nie omieszkał zabrać głosu w tej sprawie twierdząc, iż nie powinno się karać wszyskich kompletnym wykluczeniem, ale tylko tych, którzy nie są "czyści".

Niestety sportem rządzi prawo postępu, każdy chce urwać kolejne sekundy, dorzucić kolejne kilogramy po to, by raz w karierze stanąć na najwyższym stopniu podium. Śrubowanie wyników i prestiżowa rywalizacja międzypaństwowa sprawiają, że niedozwolone środki będą jeszcze długo problemem światowego sportu na najwyższym poziomie. Skandale dopingowe nie ominęły przecież takich gwiazd jak choćby Lance Armstron, Maria Szarapowa, Hingis, Shane Warn, Marion Jones, Asata Powel i wielu innych.  

(16.03.2016)

 
 
 
Wybierz gwiazdkę / ocenę (1 - 10):
 
Co ma największy wpływ na Twoją ocenę ?
Rozwiń
Przedstawiona treść jest interesująca
Przedstawiona treść jest zrozumiała
Przedstawiona treść jest przydatna
Przedstawiona treść ma wystraczającą długość
Żadne z powyższych
 
Pole uwagi nie jest wymagane:
 
Uwagi dotyczące treści:
 
  Za dużo znaków
Adres mail jest wymagany, jeśli zostało wypełnione pole uwagi:
 
Adres mail:
Proszę wypełnić pole adres mail. Błędny format adresu mail. Za mało znaków. Za dużo znaków.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z treścią ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997 r. Nr 133 poz. 883)
Proszę zaznaczyć akceptację.
 
Przed wysłaniem
wprowadź kod z obrazka:
Proszę wprowadzić kod z obrazka. Za mało znaków. Za dużo znaków. Za mało znaków. Za dużo znaków.
 
Zmień obrazek
 
 
 
 
 
 
 
 
 
PodkarpackieOK © 2010-2019  
Wszystkie teksty są chronione prawem autorskim
Informacje