0No authorization...
 
 
PodkarpackieOK
Aktualnie czytana treść:
PIE Europe Direct - Rzeszów poleca… - Platforma Językowa
 
 
Sprawdź pogodę dla:
 Świat
 
 
PIE Europe Direct - Rzeszów poleca… - Platforma Językowa
fot:circabc.europa.eu
 
PIE Europe Direct - ...
Oceń

Zarówno z myślą o uczących języków obcych jak i pedagogach zainteresowanych poszerzeniem wiedzy swoich uczniów i uczennic o podstawowe zwroty w 24 językach urzędowych Unii Europejskiej powstał interaktywny portal Languages Take You Futher (https://circabc.europa.eu/webdav/CircaBC/OPOCE/Apllications/Information/languages-take-you-further/index.html?l=pl&r=en) oraz dostępna również w języku polskim broszura, Języki otworzą ci drzwi do pobrania/zamówienia na www.bookshop.europa.eu.

 

Podstawowe zwroty wypowiadane przez native speakerów we wszystkich językach urzędowych UE stanowią bardzo mocną stronę portalu Languages Take You Futher. Z kolei broszura obok treści ze strony internetowej została wzbogacona o krótkie dialogi. Broszura dostępna jest w wersji elektronicznej jak również istnieje możliwość bezpłatnego zamówienia egzemplarza.

Podsumowując jest to narzędzie godne polecenia przez cały rok, nie tylko we wrześniu, gdy przypada Europejski Dzień Języków.

Zespół Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Rzeszów*

* PIE Europe Direct – Rzeszów działa w ramach europejskiej sieci informacyjnej Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego. Sieć zainaugurowała swoją działalność w 2005 r. w krajach Unii Europejskiej, w tym Polsce, gdzie obecnie działa ponad 30 punktów. Idea działania sieci jest prosta. Do Punktu Informacyjnego może przyjść, zadzwonić czy napisać każdy, kto chce zadać pytanie, zasięgnąć rady lub wyrazić swoją opinię na temat Unii. W ramach aktywności punkty organizują różnorodne debaty, szkolenia i konkursy, a konsultanci Europe Direct są obecni, odpowiadając na pytania i rozdając publikacje, podczas targów pracy, szkoleń, czy lokalnych uroczystości. Prowadzą także „lekcje europejskie” i wykłady otwarte, dbając o to, aby wiedza o UE dotarła do wszystkich potrzebujących, a także, aby „informacja zwrotna”, czyli uwagi i opinie, trafiły do podejmujących decyzje. Na Podkarpaciu punkty Europe Direct zlokalizowane są w Rzeszowie i Przemyślu.

 
 
 
Wybierz gwiazdkę / ocenę (1 - 10):
 
Co ma największy wpływ na Twoją ocenę ?
Rozwiń
Przedstawiona treść jest interesująca
Przedstawiona treść jest zrozumiała
Przedstawiona treść jest przydatna
Przedstawiona treść ma wystraczającą długość
Żadne z powyższych
 
Pole uwagi nie jest wymagane:
 
Uwagi dotyczące treści:
 
  Za dużo znaków
Adres mail jest wymagany, jeśli zostało wypełnione pole uwagi:
 
Adres mail:
Proszę wypełnić pole adres mail. Błędny format adresu mail. Za mało znaków. Za dużo znaków.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z treścią ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997 r. Nr 133 poz. 883)
Proszę zaznaczyć akceptację.
 
Przed wysłaniem
wprowadź kod z obrazka:
Proszę wprowadzić kod z obrazka. Za mało znaków. Za dużo znaków. Za mało znaków. Za dużo znaków.
 
Zmień obrazek
 
 
 
 
 
 
 
 
 
PodkarpackieOK © 2010-2019  
Wszystkie teksty są chronione prawem autorskim
Informacje