0No authorization...
PIE Europe Direct Rzeszów poleca toporopa.eu
 
 
PodkarpackieOK
Aktualnie czytana treść:
PIE Europe Direct Rzeszów poleca toporopa.eu
 
 
Sprawdź pogodę dla:
 Podkarpacie
 
 
PIE Europe Direct Rzeszów poleca toporopa.eu
fot:www.toporopa.eu
 
PIE Europe Direct Rzeszów ...

Jesteś nauczycielem/-ką geografii, historii lub prowadzisz zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży w szkole, świetlicy, bibliotece, muzeum a może, po prostu, chcesz wspierać rozwój swojego dziecka, wnuka jak również i siebie w zakresie wiedzy o otaczającym świecie… Jeżeli choć jeden z opisów wskazuje na ciebie, zajrzyj koniecznie na portal toporopa.eu.

www.toporopa.eu

Toporopa.eu to edukacyjny portal geograficzny rekomendowany przez oficjalny portal Unii Europejskiej europa.eu. Wydawcą toporopa.eu jest EastDock Media, Amsterdam, Holandia. Witryna dostępna jest w 15. wersjach językowych w tym polskojęzycznej.

Jak wskazuje wydawca strona „jest przeznaczona dla wszystkich, którzy chcą wiedzieć więcej o Europie. Zarówno dzieci ciekawych świata, dorosłych, którzy chcą sprawdzić swoją wiedzę, jak i seniorów, którzy pragną utrzymywać swój mózg w dobrej kondycji.”

W ramach 18 gier zawarto pytania dotyczące europejskich państw (w tym m.in. ich przynależności do strefy euro i Unii Europejskiej), stolic, metropolii, regionów, flag,jezior, rzek, cieśnin, zatok, mórz, gór, wysp, półwyspów, wulkanów jak również bitew. Łącząc wiedzę geograficzną, polityczną, historyczną i ekonomiczną quizy koncentrują się przede wszystkim na znajomości mapy europejskiego kontynentu.

Podsumowując, warto włączyć gry z portalu toporopa.eu w prowadzenie zajęć lekcyjnych jak i pozalekcyjnych w świetlicach, bibliotekach lub we wspólne, rodzinne spędzanie wolnego czasu, zachęcamy!

ED Rzeszów

 Zespół Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Rzeszów*

* PIE Europe Direct – Rzeszów działa w ramach europejskiej sieci informacyjnej Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego. Sieć zainaugurowała swoją działalność w 2005 r. w krajach Unii Europejskiej, w tym Polsce, gdzie obecnie działa ponad 30 punktów.

Idea działania sieci jest prosta. Do Punktu Informacyjnego może przyjść, zadzwonić czy napisać każdy, kto chce zadać pytanie, zasięgnąć rady lub wyrazić swoją opinię na temat Unii. W ramach aktywności punkty organizują różnorodne debaty, szkolenia i konkursy, a konsultanci Europe Direct są obecni, odpowiadając na pytania i rozdając publikacje, podczas targów pracy, szkoleń, czy lokalnych uroczystości. Prowadzą także „lekcje europejskie” i wykłady otwarte, dbając o to, aby wiedza o UE dotarła do wszystkich potrzebujących, a także, aby „informacja zwrotna”, czyli uwagi i opinie, trafiły do podejmujących decyzje. Na Podkarpaciu punkty Europe Direct zlokalizowane są w Rzeszowie i Przemyślu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
PodkarpackieOK © 2010-2019  
Wszystkie teksty są chronione prawem autorskim
Informacje