0No authorization...
 
 
PodkarpackieOK
Aktualnie czytana treść:
Podkarpacie w kulturze
 
 
 
Sprawdź pogodę dla:
 Podkarpacie
 
 
Podkarpacie w kulturze
fot:PIE Rzeszów
 
Podkarpacie w kulturze
Oceń

Kulturze i polityce kulturalnej przypada szczególna rola w procesie jednoczenia Europy. Jak jednak się ją wykorzystuje? Jak wyglądają stosunki kulturalne wewnątrz Europy oraz jak ten obszar wpływa na pozycję UE jako gracza na arenie międzynarodowej? Jak polityka kulturalna i jej środki mogą przyczynić się do wytworzenia europejskiej tożsamości? Jaki jest regionalny aspekt powyższych zagadnień? Po raz kolejny rzeszowski zespół Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Rzeszów zaprasza do przywołania tych pytań prezentując drugi tom publikacji Kultura w Europie – Podkarpacie w kulturze http://www.europedirect-rzeszow.pl/wp-content/uploads/2013/04/Kultura_w_Europie_Podkarpacie_w_kulturze_II.pdf]

Inicjatywa, której celem jest ożywienie dyskursu nt. znaczenia kultury (zwłaszcza w kontekście regionalnym) odwołuje się serii Raportów o kulturze „Postęp Europa”, Fundacji Roberta Boscha, wydawanych w latach 2007-2009.

W ramach II tomu, pod redakcją Ewy Nowak-Koprowicz, w pięciu raportach zaprezentowano: (1) trendy w polityce kulturalnej na szczeblu instytucji europejskich na przykładzie inicjatywy Europejskiej Stolicy Kultury autorstwa redaktorki publikacji; (2) działalność unikalnych, w skali regionalnej a nawet międzynarodowej, instytucji kultury na przykładzie Podziemnej Trasy Turystycznej w Rzeszowie, autorstwa Janusza Dźwierzyńskiego; działalność lokalnego centrum kultury na przykładzie: (3) biblioteki szkolnej przy Szkole Podstawowej nr 10 w Rzeszowie, autorstwa Agnieszki Drewniak oraz (4) Domu Fotografii w Krośnie, autorstwa Łukasza Grudysza; (5) kulturotwórczą rolę organizacji pozarządowej na przykładzie Fundacji Rozwoju „Dobre Życie”, autorstwa Aleksandry Chodasz.

Równocześnie w celu podnoszenia jakości kolejnych publikacji wydawanych przez PIE Europe Direct-Rzeszów autorzy zachęcają czytelników do dzielenia się spostrzeżeniami, propozycjami dotyczącymi formuły kolejnych tomów na adres e-mailowy: europedirect-rzeszow@wsiz.rzeszow.pl

 
 
 
Wybierz gwiazdkę / ocenę (1 - 10):
 
Co ma największy wpływ na Twoją ocenę ?
Rozwiń
Przedstawiona treść jest interesująca
Przedstawiona treść jest zrozumiała
Przedstawiona treść jest przydatna
Przedstawiona treść ma wystraczającą długość
Żadne z powyższych
 
Pole uwagi nie jest wymagane:
 
Uwagi dotyczące treści:
 
  Za dużo znaków
Adres mail jest wymagany, jeśli zostało wypełnione pole uwagi:
 
Adres mail:
Proszę wypełnić pole adres mail. Błędny format adresu mail. Za mało znaków. Za dużo znaków.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z treścią ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997 r. Nr 133 poz. 883)
Proszę zaznaczyć akceptację.
 
Przed wysłaniem
wprowadź kod z obrazka:
Proszę wprowadzić kod z obrazka. Za mało znaków. Za dużo znaków. Za mało znaków. Za dużo znaków.
 
Zmień obrazek
 
 
 
 
 
 
 
 
 
PodkarpackieOK © 2010-2019  
Wszystkie teksty są chronione prawem autorskim
Informacje