0No authorization...
 
 
PodkarpackieOK
Aktualnie czytana treść:
Podkarpacka uczelnia zdobyła złoty certyfikat - Uczelnia Liderów
 
 
Sprawdź pogodę dla:
 Podkarpacie
 
 
Podkarpacka uczelnia zdobyła złoty certyfikat - Uczelnia Liderów
fot:Biuro Prasowe WSIiZ
 
Podkarpacka uczelnia ...
Oceń

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie kształci absolwentów atrakcyjnych dla rynku pracy, w umiejętny sposób współpracuje z otoczeniem społecznym i gospodarczym oraz zapewnia studentom dostęp do praktycznej, użytecznej wiedzy. Uczelnia cieszy się zasłużonym prestiżem i renomą, w kraju i zagranicą. Taką ocenę wystawiono WSIiZ w ramach VII edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Szkół Wyższych „Uczelnia Liderów” - 2017. Uczelnia w tym roku uzyskała wyjątkowy bo złoty certyfikat,  a także wyróżnienie specjalne "Najwyższa Jakość Studiów".

Uroczysta Gala Finałowa VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Szkół Wyższych „Uczelnia Liderów” odbyła się w dniu 14 czerwca 2017 roku w Sali Lustrzanej Pałacu Staszica Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. W imieniu WSIiZ statuetkę oraz certyfikat „Uczelnia Liderów” odebrała prof. dr hab. Agata Jurkowska-Gomułka, Prorektor WSIiZ ds. Nauki.

O przyznaniu certyfikatu „Uczelnia Liderów” decyduje komisja konkursowa złożona z wybitnych przedstawicieli polskiej nauki, którzy specjalizują się w problematyce zarządzania szkolnictwem wyższym oraz rozwoju systemu edukacji i rynku pracy. W tym roku poza certyfikatem "Uczelnia Liderów" na okres czerwiec 2017-2018, Komisja Ekspercka przyznała WSIiZ "Złoty Certyfikat Uczelnia Liderów", przyznawany szkołom wyższym, które na siedem edycji dostały sześć razy certyfikat. Ponadto doceniono WSIiZ wyróżnieniem "Najwyższa Jakość Studiów". WSIiZ jest jedyną w regionie uczelnią z tym wyjątkowym złotym certyfikatem.

Uzasadnienie przyznania WSIiZ tytułu „Uczelnia Liderów” ma kilkanaście stron. Eksperci zaznaczają w nim m.in. stałą modyfikację programu kształcenia oraz analizowanie rynku pracy przez Uczelnię pod kątem przydatności treści nauczania przekazywanym studentem. Doceniono także poszerzanie oferty o nowe kierunku studiów oraz specjalności, które są modelową odpowiedzią na zapotrzebowania rynku pracy.

Ponadto w eksperckim uzasadnieniu przyznania, tego zaszczytnego, tytułu można przeczytać - Rzeszowska uczelnia nie ma sobie równych w kraju, nie tylko ze względu na jej specyfikę (silna orientacja praktyczna kształcenia, umiędzynarodowienie studiów, znakomita baza materialna tworzona m.in. przez nowoczesny kampus w Kielnarowej, autorskie, nowatorskie programy kształcenia), ale przede wszystkim z uwagi na profesjonalizm w obrębie organizacji toku studiów, efektywne zarządzanie posiadanymi zasobami… - i dalej autorzy uzasadnienia zaznaczają - Ewaluowana uczelnia cieszy się zasłużonym prestiżem i renomą, w kraju i zagranicą, co uwidacznia się rokrocznie w procesie rekrutacyjnym.

Cieszyć może również podkreślenie tworzenia przyjaznej atmosfery studentom chcącym rozwijać swoje zainteresowania naukowe w ramach funkcjonujących na terenie WSIiZ kół naukowych. Doceniono działalność uczelnianego Biura Karier, m.in. profesjonalne usługi w zakresie pośrednictwa pracy, doradztwa personalnego oraz poradnictwa zawodowego, a także innowacyjne przygotowywanie wielu przedsięwzięć adresowanych do studentów i absolwentów, mających ułatwić poszukiwanie i znalezienie pracy. 

- Uzyskanie certyfikatu „Uczelnia Liderów” przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie jest kolejnym potwierdzeniem wysokiej pozycji na mapie edukacyjnej zarówno w regionie, jak i w Polsce. Przyznanie tego prestiżowego certyfikatu ma potwierdzenie również w rankingach uczelni wyższym m.in. w międzynarodowym rankingu U-Multirank, WSIiZ uzyskała najwyższe noty -  bardzo dobry „A” lub dobry „B” m.in. za liczbę absolwentów, którzy znajdują pracę po studiach, badania naukowe, liczbę firm współpracujących z uczelnią oraz za umiędzynarodowienie. Z kolei w ostatnim rankingu Perspektyw WSIiZ uplasowała się najwyżej, ze wszystkich uczelni niepublicznych Polski południowo-wschodniej – dodaje Dominik Łazarz z Biura Prasowego WSIIZ

 
 
 
Wybierz gwiazdkę / ocenę (1 - 10):
 
Co ma największy wpływ na Twoją ocenę ?
Rozwiń
Przedstawiona treść jest interesująca
Przedstawiona treść jest zrozumiała
Przedstawiona treść jest przydatna
Przedstawiona treść ma wystraczającą długość
Żadne z powyższych
 
Pole uwagi nie jest wymagane:
 
Uwagi dotyczące treści:
 
  Za dużo znaków
Adres mail jest wymagany, jeśli zostało wypełnione pole uwagi:
 
Adres mail:
Proszę wypełnić pole adres mail. Błędny format adresu mail. Za mało znaków. Za dużo znaków.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z treścią ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997 r. Nr 133 poz. 883)
Proszę zaznaczyć akceptację.
 
Przed wysłaniem
wprowadź kod z obrazka:
Proszę wprowadzić kod z obrazka. Za mało znaków. Za dużo znaków. Za mało znaków. Za dużo znaków.
 
Zmień obrazek
 
 
 
 
 
 
 
 
 
PodkarpackieOK © 2010-2019  
Wszystkie teksty są chronione prawem autorskim
Informacje