0No authorization...
 
 
PodkarpackieOK
Aktualnie czytana treść:
Policja w USA
 
 
 
Sprawdź pogodę dla:
 Świat
 
 
Policja w USA
fot:Pixabay
 
Policja w USA
Oceń

Głośne ostatnio zdarzenia w USA, gdzie najpierw z rąk policjanów zginęli cywile, a później od kul snajpera policjanci, odbiły się szerokim echem na całym świecie. Prezydent Barack Obama skrócił nawet swoją wizytę w Polsce o jeden dzień z tego powodu.

O szczegółach można przeczytać na łamach wielu portali, sprawa pozostaje na czołówkach gazet. To zwraca uwagę na nieco odmienne zachowanie policji w USA od tego, które możemy obserwować u nas. Jeżeli nie jesteśmy tego świadomi mocno może nas to zaskoczyć, a  konsekwencje bywają bardzo nieprzyjemne. Jeżeli więc wybieramy się do USA trzeba mieć świadomość jak postępować w przypadku zatrzymania czy legitymowania przez policjanta, szczególnie jeżeli nasz angielski nie jest zbyt dobry. Jest więc kilka podstawowych zasad, które polecją osoby mieszkające w Stanach i znający tamtejsze obyczaje. Po pierwsze nie dyskutujemy z policją i zachowujemy spokój wypełniając polecenia. Kłótnie, krzyki i nerwowe zachowanie sprowokują policjanta w najlepszym razie do wyciągnięcia nas z auta, rzucenia na ziemię i skucia kajdankami. 

W USA siadając za kierownicę trzeba pamiętać o prawie jazdy. Niestety, za jego brak może nas spotkać niemiła procedura weryfikacyjna na posterunku, do którego zostaniemy dowiezieni w kajdankach! Jeżeli nasz angielski jest kiepski powinniśmy powiedzieć oficerowi o tym, że nie mówimy w tym języku płynnie. Poza tym ważne jest aby trzymać ręce na kierownicy i ogólnie na widoku. Nie wolno sięgać gdzieś pod siedzenie czy do schowka, jeżeli policjant nie wyda takiego polecenia. W Stanach policja reaguje znacznie bardziej nerwowo z racji na powszechny dostęp do ostrej broni palnej społeczeństwa np. w stanie Teksas. Mając to na uwadze policjanci nie patyczkują się z zatrzymanymi, a nagłe ruchy lub groźby z wymachiwaniem przedmiotami mogą skończyć się użyciem ostrej broni palnej lub paralizatora.

Należy pamiętać, że policja w USA funkcjonuje w  zupełnie innych warunkach niż nasza polska policja. Duży dostęp do broni w niektórych stanach nie pozwala na lekceważenie żadnego z zatrzymanych. Choćby była to zwykła kontrola drogowa każdy jest traktowany jak potencjanie uzbrojony. 

Interesujące informacje na temat policji w USA można znaleźć tutaj:

html ttp://www.policja.pl/pol/aktualnosci/6012,Jak-to-sie-robi-w-USA.html

(11.07.2016)

 
 
 
Wybierz gwiazdkę / ocenę (1 - 10):
 
Co ma największy wpływ na Twoją ocenę ?
Rozwiń
Przedstawiona treść jest interesująca
Przedstawiona treść jest zrozumiała
Przedstawiona treść jest przydatna
Przedstawiona treść ma wystraczającą długość
Żadne z powyższych
 
Pole uwagi nie jest wymagane:
 
Uwagi dotyczące treści:
 
  Za dużo znaków
Adres mail jest wymagany, jeśli zostało wypełnione pole uwagi:
 
Adres mail:
Proszę wypełnić pole adres mail. Błędny format adresu mail. Za mało znaków. Za dużo znaków.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z treścią ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997 r. Nr 133 poz. 883)
Proszę zaznaczyć akceptację.
 
Przed wysłaniem
wprowadź kod z obrazka:
Proszę wprowadzić kod z obrazka. Za mało znaków. Za dużo znaków. Za mało znaków. Za dużo znaków.
 
Zmień obrazek
 
 
 
 
 
 
 
 
 
PodkarpackieOK © 2010-2019  
Wszystkie teksty są chronione prawem autorskim
Informacje