0No authorization...
 
 
PodkarpackieOK
Aktualnie czytana treść:
Prezydent Tarnobrzega: Remont ulicy Kopernika musi być przemyślany i kompleksowy
 
 
Sprawdź pogodę dla:
 Podkarpacie
 
 
Prezydent Tarnobrzega: Remont ulicy Kopernika musi być przemyślany i kompleksowy
fot:youtube
 
Prezydent Tarnobrzega: ...
Oceń

"Remont ulicy Kopernika musi być przemyślany i kompleksowy. Dlatego zamiast wydawać w tym roku 250 tys. zł tylko na wymianę nawierzchni ulicy i chodników, chcemy przeprowadzić w 2016 roku kompleksową modernizację wraz z budową 150 miejsc parkingowych. Wartość tej inwestycji wyniesie blisko 2 mln zł i jest ona zaplanowana wspólnie z dwiema spółdzielniami mieszkaniowymi" – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej Prezydent Grzegorz Kiełb.

Na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta w najbliższy czwartek radni będą głosować nad zmianami w budżecie dotyczącymi przesunięcia środków z zaplanowanego na ten rok remontu ulicy Kopernika (250 tys. zł) oraz przebudowy chodnika wzdłuż skarpy wiślanej (50 tys. zł) na m. in. inwestycje w oświacie.

Zgodnie z projektem uchwały, przeniesione środki zostaną przeznaczone na:

  • „Rozwój działalności Domu Dziennego Pobytu w Tarnobrzegu poprzez zwiększenie miejsc opieki i zakresu świadczonych usług” – 35.000 zł,
  • „Rozwój Centrum Kształcenia Praktycznego i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Tarnobrzegu poprzez przebudowę pracowni zawodowych i budynku Internatu oraz zakup wyposażenia” – 65.000 zł,
  • „Przebudowa infrastruktury dydaktycznej Zespołu Szkół im. Ks. Stanisława Staszica oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 wraz z zakupem wyposażenia” – 60.000 zł,
  • „Zwiększenie dostępności do edukacji przedszkolnej poprzez przebudowę infrastruktury
  • dydaktycznej Przedszkoli nr 7, 15 i 17 w Tarnobrzegu” – 60.000 zł,
  • „Poprawa warunków edukacji ogólnokształcącej poprzez przebudowę obiektów dydaktycznych Gimnazjum nr 1 i 2 w Tarnobrzegu” – 60.000 zł,
  • „Innowacyjny T@rnobrzeg – zintegrowany system zarządzania miastem i oświatą” – 20.000 zł.

Ponadto kwota 80 000 zł zostanie przeznaczona na realizację zadania: „Remont elewacji budynku Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega przy ul. Pawłowskiego - Muzeum Historii Siarki”.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Prezydent Grzegorz Kiełb wyjaśnił, że z pewnością nie rezygnuje z realizacji tej inwestycji, a nawet wręcz przeciwnie. Chce ją wykonać kompleksowo, aby rozwiązać chociażby problem z parkowaniem samochodów na ulicy Kopernika.

"Zamiast wydawać w tym roku 250 tys. zł tylko na wymianę nawierzchni ulicy i chodników, chcemy przeprowadzić w 2016 roku kompleksową modernizację wraz z budową 150 miejsc parkingowych. To pomoże rozwiązać problem z parkowaniem samochodów w tym rejonie. Plany inwestycji zostały już zaakceptowane przez obie spółdzielnie mieszkaniowe" – mówi Prezydent Kiełb.

Wartość tej inwestycji wyniesie blisko 2 mln zł. Jak zaznaczył Prezydent, samorząd będzie zabiegał o dofinansowanie do tej inwestycji. W takim przypadku, to gmina musi być właścicielem terenu, na którym będzie realizowana inwestycja. Dlatego w przyszłym tygodniu Tarnobrzeska Spółdzielnia Mieszkaniowa przekaże nieodpłatnie gminie dwie działki, na których właśnie będzie mógł powstać parking.

"Myślę, że tak duża i kompleksowo zaplanowana inwestycja z pewnością ucieszy i zadowoli mieszkańców ulicy Kopernika" – dodaje Prezydent.

AR/PSK

 
 
 
Wybierz gwiazdkę / ocenę (1 - 10):
 
Co ma największy wpływ na Twoją ocenę ?
Rozwiń
Przedstawiona treść jest interesująca
Przedstawiona treść jest zrozumiała
Przedstawiona treść jest przydatna
Przedstawiona treść ma wystraczającą długość
Żadne z powyższych
 
Pole uwagi nie jest wymagane:
 
Uwagi dotyczące treści:
 
  Za dużo znaków
Adres mail jest wymagany, jeśli zostało wypełnione pole uwagi:
 
Adres mail:
Proszę wypełnić pole adres mail. Błędny format adresu mail. Za mało znaków. Za dużo znaków.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z treścią ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997 r. Nr 133 poz. 883)
Proszę zaznaczyć akceptację.
 
Przed wysłaniem
wprowadź kod z obrazka:
Proszę wprowadzić kod z obrazka. Za mało znaków. Za dużo znaków. Za mało znaków. Za dużo znaków.
 
Zmień obrazek
 
 
 
 
 
 
 
 
 
PodkarpackieOK © 2010-2019  
Wszystkie teksty są chronione prawem autorskim
Informacje