0No authorization...
 
 
 
Aktualnie czytana treść:
Rafał Wilk z wykładem otwartym na WSIiZ
 
 
Sprawdź pogodę dla:
Polecamy:
Rafał Wilk z wykładem otwartym na WSIiZ
 
Rafał Wilk z wykładem ...
Oceń

Akademia 50+ Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania organizuje 5 kwietnia br. spotkanie otwarte ze znanym rzeszowskim sportowcem Rafałem Wilkiem, który poprowadzi wykład pt. „Droga do Rio”.

Rafał Wilk jest byłym żużlowcem. W kwietniu 2006 roku podczas meczu żużlowego w Krośnie uległ wypadkowi, po którym lekarze stwierdzili złamanie kręgosłupa, co całkowicie zmieniło jego życie. Po kilkunastomiesięcznej rehabilitacji oraz pracy z fizjoterapeutą, zaczął poruszać się na specjalnym wózku. Pomimo tragicznych doświadczeń, zaczął uprawiać sport na nowo - kolarstwo na rowerze z napędem ręcznym czyli tzw. handbike’u. Obecnie na swoim koncie ma wiele sukcesów m.in. jest dwukrotnym złotym medalistą paraolimpijskim z Londynu (2012 r.) i pięciokrotnym mistrzem świata. W ubiegłym roku zdobył także złoty medal w kolarstwie na Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janerio. Ostatnio sportowiec otrzymał również Tytuł Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa.

- Pokonać wszystkie trudności w życiu Rafałowi Wilkowi pomogła pasja do sportu. To jej sportowiec zawdzięcza wszystkie swoje sukcesy. – Na stadion trafiłem po raz pierwszy jeszcze w brzuchu mamy. Wspólnie kibicowaliśmy tacie, który jeździł na żużlu. Pasja ta została później przekazana do mnie – opowiadał Rafał Wilk podczas zeszłorocznego spotkania na WSIiZ.

Wykład pt. „Droga do Rio” rozpocznie się o  godz. 17:00 w Auli im. Prof. Jerzego Chłopeckiego Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Wykład będzie mieć charakter otwarty, tak więc organizatorzy zapraszają wszystkie chętne osoby, nie tylko słuchaczy Akademii 50+.

- Wykłady, które oferujemy słuchaczom Akademii 50+ są bardzo różnorodne, staramy się także, by tematy wykładów były w każdym roku inne. Zazwyczaj organizujemy 2 wykłady w miesiącu, w tym roku akademickim zainaugurowaliśmy cykl dodatkowych wykładów „Akademia Zdrowia” (raz w miesiącu), które mają charakter otwarty. Większość wykładów prowadzą pracownicy naukowo-dydaktyczni  WSIiZ, ale zapraszamy także interesujące osoby z zewnątrz, takie jak przykładowo znany sportowiec Rafał Wilk – dodaje dr Monika Struck-Peregończyk opiekun Akademii 50+

Akademia 50+ to inicjatywa Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania skierowana do osób po 50. roku życia. W ramach zajęć prowadzone są wykłady o różnorodnej tematyce, zajęcia dodatkowe, warsztaty oraz spotkania integracyjne, wycieczki, wyjścia do kina, teatru czy filharmonii. Słuchaczami mogą być wszystkie zainteresowane osoby, które ukończyły 50 lat. Więcej informacji na stronie www.wsiz.rzeszow.pl/akademia50plus

 
 
 
Wybierz gwiazdkę / ocenę (1 - 10):
 
Co ma największy wpływ na Twoją ocenę ?
Rozwiń
Przedstawiona treść jest interesująca
Przedstawiona treść jest zrozumiała
Przedstawiona treść jest przydatna
Przedstawiona treść ma wystraczającą długość
Żadne z powyższych
 
Pole uwagi nie jest wymagane:
 
Uwagi dotyczące treści:
 
  Za dużo znaków
Adres mail jest wymagany, jeśli zostało wypełnione pole uwagi:
 
Adres mail:
Proszę wypełnić pole adres mail. Błędny format adresu mail. Za mało znaków. Za dużo znaków.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z treścią ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997 r. Nr 133 poz. 883)
Proszę zaznaczyć akceptację.
 
Przed wysłaniem
wprowadź kod z obrazka:
Proszę wprowadzić kod z obrazka. Za mało znaków. Za dużo znaków. Za mało znaków. Za dużo znaków.
 
Zmień obrazek
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Rafał Wilk z wykładem otwartym na WSIiZ © 2010-2019  
Wszystkie teksty są chronione prawem autorskim
Informacje