0No authorization...
 
 
PodkarpackieOK
Aktualnie czytana treść:
Remiza OSP Sielec jak nowa
 
 
 
Sprawdź pogodę dla:
 Podkarpacie
 
 
Remiza OSP Sielec jak nowa
fot:UM Tarnobrzeg
 
Remiza OSP Sielec jak nowa
Oceń

Dobiegła końca modernizacja budynku Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu Osiedla Sielec. Jednostka OSP z Sielca jest jedną z najstarszych w naszym mieście. Za rok będzie obchodzić 120-lecie swojej działalności.

Wczorajsza uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, którą koncelebrował ks. Jan Kaszewicz.  Następnie druhny i druhowie przemaszerowali na plac przed zmodernizowaną strażnicę. Po złożeniu raportu o gotowości pododdziałów i wciągnięciu flagi państwowej na maszt, zgromadzonych przywitał Prezes OSP Sielec, Michał Wiącek.

- Pragnę powitać serdecznie każdego z państwa. Witam przybyłych gości, mieszkańców, druhów i druhny. Nasza jednostka stale się rozwija. Zarówno pod względem wyposażenia, jak i organizacji działania. To wszystko zapewnia nam dobre funkcjonowanie. Cieszymy się, że dzisiaj możemy spotkać się z ludźmi, którzy od lat wspierają naszą społeczną działalność. Wyrażam głębokie przekonanie, że nikt z nas nie ma wątpliwości, jak ważne dla każdego strażaka jest wyposażenie w specjalistyczny sprzęt ratowniczy. Ale równie ważne jest to, by ten drogi sprzęt był przechowywany w odpowiednich warunkach oraz by strażacy ochotnicy mieli odpowiednie zaplecze socjalne, a tym samym większe możliwości niesienia pomocy potrzebującym.

Jak istotna i ważna była wczorajsza uroczystość, świadczy fakt obecności na niej przedstawicieli lokalnego samorządu na czele z Prezydentem Tarnobrzega, Grzegorzem Kiełbem, a także Przewodniczący Rady Miasta – Kamilem Kalinką.

- Już dzisiaj w imieniu samorządu Tarnobrzega, pragnę serdecznie pogratulować zbliżającego się jubileuszu 120-lecia Państwa jednostki. Wspaniałej historii i tradycji. Dziękuję wszystkim druhom strażakom za ich ciężką pracę. Jednocześnie mogę zadeklarować, że zrobimy wszystko by nasza współpraca z Państwem układała się jak najlepiej - mówił Przewodniczący Rady Miasta Tarnobrzega.

Uroczystość była również okazją do nadania odznaczeń strażakom, za szczególne zasługi dla ochrony przeciwpożarowej i wkład pracy wnoszony rozwój Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej. Odznaczenia zostały wręczone przez Janinę Sagatowską - Senator RP oraz Dyrektora Zarządu Wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Rzeszowie – druha  Edwarda Szlichtę.

Sielecka remiza OSP została rozbudowana dzięki środkom z budżetu gminy Tarnobrzeg. Koszt inwestycji, to dokładnie 234 779,60 zł. Zakres robót obejmował między innymi: roboty budowlane, wymianę stolarki drzwiowej, tynki, sufity podwieszane, malowanie podłoża, docieplenie budynku, instalacje elektryczne, oświetleniowe, instalacje wody ciepłej i zimnej, kanalizacji sanitarnej, instalacji c.o. kotłowania. Budynek zyskał także nowy strop i dach.

Dariusz Bajor/PSK

 
 
 
Wybierz gwiazdkę / ocenę (1 - 10):
 
Co ma największy wpływ na Twoją ocenę ?
Rozwiń
Przedstawiona treść jest interesująca
Przedstawiona treść jest zrozumiała
Przedstawiona treść jest przydatna
Przedstawiona treść ma wystraczającą długość
Żadne z powyższych
 
Pole uwagi nie jest wymagane:
 
Uwagi dotyczące treści:
 
  Za dużo znaków
Adres mail jest wymagany, jeśli zostało wypełnione pole uwagi:
 
Adres mail:
Proszę wypełnić pole adres mail. Błędny format adresu mail. Za mało znaków. Za dużo znaków.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z treścią ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997 r. Nr 133 poz. 883)
Proszę zaznaczyć akceptację.
 
Przed wysłaniem
wprowadź kod z obrazka:
Proszę wprowadzić kod z obrazka. Za mało znaków. Za dużo znaków. Za mało znaków. Za dużo znaków.
 
Zmień obrazek
 
 
 
 
 
 
 
 
 
PodkarpackieOK © 2010-2019  
Wszystkie teksty są chronione prawem autorskim
Informacje