0No authorization...
 
 
PodkarpackieOK
Aktualnie czytana treść:
Rosja zbroi Assada
 
 
 
Sprawdź pogodę dla:
 Świat
 
 
Rosja zbroi Assada
fot:DPA
 
Rosja zbroi Assada
Oceń

Syryjska armia zaczęła używać bardziej precyzyjnej i niszczycielskiej broni dostarczonej przez Rosję. Dzięki tej pomocy jej ataki są znacznie bardziej dotkliwe, a walka z państwem islamskim możliwa. Rosja przesyła prezydentowi Syrii nowoczesną broń rożnego rodzaju jaki ekspertów wojskowych, którzy szkolą wojska syryjskie twierdząc, że nie ma innego wyjścia, gdyż w innym przypadku dojdzie do  całkowitego chaosu.

Prawdopodobnie Rosja chce także utrzymać swoje wpływy w Syrii w porcie Tartus, posiadała przecież zawsze niewielką flotę. Jak przyznają władze Syrii coraz bardziej da sięodczuć braki kadrowe w armii. Nic w tym dziwnego, od początku konfliktu, a więc przez 4 lata, 250 000 ludzi zginęło, więcejniż 11 000 000 musiało opuścić swoje domy, zaś 4 000 000 wyemigrowało. Państwo syryjskie zostało wiec materialnie i demograficznie wyniszczone, obecnie walczy o przetrwanie państwowości w ogóle.

USA są niechętne Assadowi i najchętniej widziałyby opozycję przy władzy, Rosja z kolei nie widzi obecnie alternatywy dla Assada, jeżeli chodzi o walkę z ISIS. Aby więc zrozumieć co się tam dzieje należy mieć na uwadze, iż mamy obecnie następujący układ sił: USA, Turcja oraz Francja walczą z ISIS lecz są niechętne Assadowi. Assad walczy z ISIS i próbuje zostać przy władzy. Rosja, Iran i libański Hezbollah walczą z ISIS oraz są przychylne Assadowi. Taka układanka sił powoduje, że rozwiązanie konfliktu wciąż się przedłuża, a tak naprawdę jedyną stroną, która odnosi sukcesy na polu bitwy jest państwo islamskie. Czy rosyjskie zaangażowanie w konflikt przyniesie rozstrzygniecie, czas pokaże.

 
 
 
Wybierz gwiazdkę / ocenę (1 - 10):
 
Co ma największy wpływ na Twoją ocenę ?
Rozwiń
Przedstawiona treść jest interesująca
Przedstawiona treść jest zrozumiała
Przedstawiona treść jest przydatna
Przedstawiona treść ma wystraczającą długość
Żadne z powyższych
 
Pole uwagi nie jest wymagane:
 
Uwagi dotyczące treści:
 
  Za dużo znaków
Adres mail jest wymagany, jeśli zostało wypełnione pole uwagi:
 
Adres mail:
Proszę wypełnić pole adres mail. Błędny format adresu mail. Za mało znaków. Za dużo znaków.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z treścią ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997 r. Nr 133 poz. 883)
Proszę zaznaczyć akceptację.
 
Przed wysłaniem
wprowadź kod z obrazka:
Proszę wprowadzić kod z obrazka. Za mało znaków. Za dużo znaków. Za mało znaków. Za dużo znaków.
 
Zmień obrazek
 
 
 
 
 
 
 
 
 
PodkarpackieOK © 2010-2019  
Wszystkie teksty są chronione prawem autorskim
Informacje