0No authorization...
 
 
PodkarpackieOK
Aktualnie czytana treść:
Rzeszów gościł delegację z chińskiego uniwersytetu
 
 
Sprawdź pogodę dla:
 Podkarpacie
 
 
Rzeszów gościł delegację z chińskiego uniwersytetu
fot:Biuro Prasowe WSIiZ
 
Rzeszów gościł delegację z ...
Oceń

W ostatnich dniach października Wyższa Szkoła Informatyki i Zarzadzania w Rzeszowie gościła chińską delegację z Anshan Normal University. Podczas spotkania rozmawiano m.in. o pogłębieniu współpracy w zakresie kształcenia studentów WSIiZ w Państwie Środka.

Anshan Normal University (ANU) to uczelnia mieszcząca się w Anshan, w prowincji Liaoning w Chinach. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania pierwszą umowę z ANU podpisała w 2011 roku, trzy lata później rozszerzono zakres współpracy m.in. o wymianę studencką, w ramach nowej umowy.

- Dzięki podpisanym umowom od roku akademickiego 2014/2015 do dzisiaj, 37 studentów kierunku Filologia Angielska ze specjalnością tłumaczeniową z językiem chińskim, kształciło się na ANU. W czasie pobytu studenci nie tylko uczą się języka chińskiego, lecz także poznają bogatą chińską kulturę – mówi Dominik Łazarz z Biura Prasowego WSIiZ.

Biuro Prasowe WSIiZ

 W skład delegacji, która pod koniec października gościła na uczelni znaleźli się : Liu Haitao - Dyrektor Departamentu Wymiany Międzynarodowej i Współpracy ANU, a także Wang Linlin i Ciu Huiying z Uniwersyteckiej Szkoły Wymiany Międzynawowej ANU.

Podczas wizyty odbyły się oficjalne spotkania z udziałem Wiceprezydenta ds. Współpracy Międzynarodowej WSIiZ - dr Andrzejem Szelcem, Dziekanem ds. kierunku Filologia Angielska - dr Romanem Wiszem, a także wykładowcami na kierunku Filologia Angielska. Podczas tych spotkań omawiano szczegóły rozwoju dalszej współpracy pomiędzy Wyższą Szkoła Informatyki i Zarzadzania, a chińską uczelnią.

Gościom z Chin zaprezentowano także założenia nowej reformy edukacyjnej oraz przedstawiono ofertę Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego, działającego przy WSIiZ. Chińska delegacja zaprezentowała z kolei główne informacje dotyczące warunków studiowania na przykładzie Anshan Normal University.

 
 
 
Wybierz gwiazdkę / ocenę (1 - 10):
 
Co ma największy wpływ na Twoją ocenę ?
Rozwiń
Przedstawiona treść jest interesująca
Przedstawiona treść jest zrozumiała
Przedstawiona treść jest przydatna
Przedstawiona treść ma wystraczającą długość
Żadne z powyższych
 
Pole uwagi nie jest wymagane:
 
Uwagi dotyczące treści:
 
  Za dużo znaków
Adres mail jest wymagany, jeśli zostało wypełnione pole uwagi:
 
Adres mail:
Proszę wypełnić pole adres mail. Błędny format adresu mail. Za mało znaków. Za dużo znaków.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z treścią ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997 r. Nr 133 poz. 883)
Proszę zaznaczyć akceptację.
 
Przed wysłaniem
wprowadź kod z obrazka:
Proszę wprowadzić kod z obrazka. Za mało znaków. Za dużo znaków. Za mało znaków. Za dużo znaków.
 
Zmień obrazek
 
 
 
 
 
 
 
 
 
PodkarpackieOK © 2010-2019  
Wszystkie teksty są chronione prawem autorskim
Informacje