0No authorization...
 
 
PodkarpackieOK
Aktualnie czytana treść:
Smakowity wernisaż w Tarnobrzeskim Domu Kultury
 
 
Sprawdź pogodę dla:
 Podkarpacie
 
 
Smakowity wernisaż w Tarnobrzeskim Domu Kultury
fot:Renata Domka
 
Smakowity wernisaż w ...
Oceń

Niezwykle utalentowana artystka i kucharka. Pomysłowa, przedsiębiorcza, a przy tym – skromna. Zofia Różycka odwiedziła Tarnobrzeg, gdzie odbył się wernisaż wystawy jej prac.

Kilkadziesiąt dzieł Zofii Różyckiej można już od paru dni oglądać w Galerii TDK. W czwartek 17 grudnia odbył się wernisaż. Artystka przybyła po długiej podróży, nieco onieśmielona, bo po raz pierwszy wystawia swoje prace i jak przyznała, trochę się denerwowała, jak zostanie przyjęta. Zwłaszcza, że na wernisażu pojawiło się duże grono osób zaintrygowanych niecodziennym podejściem do prozaicznej – zdawałoby się – czynności, jaką jest gotowanie. Zofia Różycka bowiem rysuje przepisy na słodkie wypieki. Kolejne czynności i proporcje składników przedstawia w niezwykle pomysłowej formie graficznej, w dodatku o bardzo wysokich walorach artystycznych. Jej ulubioną techniką jest linoryt, wymagający niezwykłego skupienia i drobiazgowości. Jak podkreśliła Różycka, wszystkie przepisy są sprawdzone i na pewno każdy może spróbować własnych sił w wypiekaniu ciast i ciasteczek, które poleca.

 

Renata Domka

 

Na wernisażu pojawiło się szczególnie dużo młodych ludzi, którzy potraktowali prace Różyckiej trochę jak łamigłówki, czy rebusy. Wiele osób robiło zdjęcia poszczególnym pracom, by w zaciszu domowej kuchni spróbować je rozwikłać i sprawdzić w praktyce. Młodzi ludzie prosili autorkę o podpowiedzi, a także o autografy. Można było również kupić książkę artystki „Alfabet ciast”, którą wydało wydawnictwo Dwie Siostry – patron wystawy.

Ekspozycję grafik Zofii Różyckiej można oglądać w Galerii TDK do 13 stycznia. Wciąż także można kupić jej książkę w kawiarni TDK.

 

Renata Domka

 

 
 
 
Wybierz gwiazdkę / ocenę (1 - 10):
 
Co ma największy wpływ na Twoją ocenę ?
Rozwiń
Przedstawiona treść jest interesująca
Przedstawiona treść jest zrozumiała
Przedstawiona treść jest przydatna
Przedstawiona treść ma wystraczającą długość
Żadne z powyższych
 
Pole uwagi nie jest wymagane:
 
Uwagi dotyczące treści:
 
  Za dużo znaków
Adres mail jest wymagany, jeśli zostało wypełnione pole uwagi:
 
Adres mail:
Proszę wypełnić pole adres mail. Błędny format adresu mail. Za mało znaków. Za dużo znaków.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z treścią ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997 r. Nr 133 poz. 883)
Proszę zaznaczyć akceptację.
 
Przed wysłaniem
wprowadź kod z obrazka:
Proszę wprowadzić kod z obrazka. Za mało znaków. Za dużo znaków. Za mało znaków. Za dużo znaków.
 
Zmień obrazek
 
 
 
 
 
 
 
 
 
PodkarpackieOK © 2010-2019  
Wszystkie teksty są chronione prawem autorskim
Informacje