0No authorization...
 
 
PodkarpackieOK
Aktualnie czytana treść:
WSIiZ z najlepszymi wynikami rekrutacji od kilku lat
 
 
Sprawdź pogodę dla:
 Podkarpacie
 
 
WSIiZ z najlepszymi wynikami rekrutacji od kilku lat
fot:Biuro Prasowe WSIiZ
 
WSIiZ z najlepszymi ...
Oceń

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zakończyła pierwszą turę rekrutacji. Przygotowana, we współpracy z pracodawcami, oferta studiów okazała się atrakcyjna dla kandydatów. Dotychczas podania na studia złożyło 22% więcej kandydatów z Polski, a imponujący wzrost zanotowały studia anglojęzyczne.

Zakończona pierwsza tura rekrutacji okazała się bardzo dobra dla rzeszowskiej WSIiZ. Z danych Działu Rekrutacji wynika, że w stosunku do roku ubiegłego złożono o ponad 22% więcej podań wśród polskich kandydatów.  Dodatkowo czwarty rok z rzędu silnie rośnie liczba osób zainteresowanych studiami anglojęzycznymi, w stosunku do roku ubiegłego ich liczba wzrosła aż o 44%. Co ciekawe, studia te coraz chętniej wybiera polska młodzież zarówno z regionu, jak i z całego kraju.

Jednym z wyróżników WSIiZ jest kształcenie obcokrajowców z różnych stron świata. Tegoroczna rekrutacja studentów zagranicznych również napawa optymizmem, jednak przewlekła procedura wizowa powoduje, że dokładne wyniki rekrutacji WSIiZ będzie posiadać końcem września.

Niestety, czwarty rok z rzędu WSIiZ notuje silny spadek studentów rekrutowanych z Ukrainy. Ich udział w tegorocznej rekrutacji nie przekroczy 12%. Studenci z Ukrainy znacznie chętniej chcą studiować w dużych miastach gdzie łatwiej o pracę, co jest zrozumiałe przy słabej hrywnie.

Podsumowując dobre dane rekrutacyjne, warto zaznaczyć, że Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w tym roku znalazła się w kilku prestiżowych rankingach i badaniach, gdzie zajęła wysokie pozycje na tle uczelni z regionu, a w kraju jest jednym z liderów niepublicznych szkół wyższych. Ponadto w ofercie WSIiZ znajdują się kierunki unikalne zarówno w skali regionu, jak kraju, a nawet Europy Środkowo-Wschodniej.

Kandydaci, którzy jeszcze nie zdążyli złożyć podań na studia, będą mieć jeszcze szansę na rozpoczęcie studiów od października. WSIiZ będzie prowadzić rekrutację do końca września. Lista kierunków, na które prowadzony będzie nabór zostanie ogłoszona 8 sierpnia na stronie internetowej wsiz.rzeszow.pl.

 
 
 
Wybierz gwiazdkę / ocenę (1 - 10):
 
Co ma największy wpływ na Twoją ocenę ?
Rozwiń
Przedstawiona treść jest interesująca
Przedstawiona treść jest zrozumiała
Przedstawiona treść jest przydatna
Przedstawiona treść ma wystraczającą długość
Żadne z powyższych
 
Pole uwagi nie jest wymagane:
 
Uwagi dotyczące treści:
 
  Za dużo znaków
Adres mail jest wymagany, jeśli zostało wypełnione pole uwagi:
 
Adres mail:
Proszę wypełnić pole adres mail. Błędny format adresu mail. Za mało znaków. Za dużo znaków.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z treścią ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997 r. Nr 133 poz. 883)
Proszę zaznaczyć akceptację.
 
Przed wysłaniem
wprowadź kod z obrazka:
Proszę wprowadzić kod z obrazka. Za mało znaków. Za dużo znaków. Za mało znaków. Za dużo znaków.
 
Zmień obrazek
 
 
 
 
 
 
 
 
 
PodkarpackieOK © 2010-2019  
Wszystkie teksty są chronione prawem autorskim
Informacje