0No authorization...
 
 
PodkarpackieOK
Aktualnie czytana treść:
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu obchodził Jubileusz 70-lecia
 
 
Sprawdź pogodę dla:
 Podkarpacie
 
 
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu obchodził Jubileusz 70-lecia
fot:Irena Kochowska
 
Zespół Szkół ...
Oceń

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu obchodził Jubileusz 70-lecia. Uroczystość odbyła się w Tarnobrzeskim Domu Kultury oraz w Zamku Dzikowskim w dniu 14 października 2015 roku.

Po Mszy Św. W Kościele OO. Dominikanów, na której dokonano poświęcenia nowego sztandaru wszyscy zaproszeni goście udali się do Tarnobrzeskiego Domu Kultury, gdzie odbyła się część oficjalna obchodów.

W uroczystości jubileuszowej oraz obchodach Dnia Edukacji Narodowej wzięli udział: Jego Ekscelencja Biskup Edward Frankowski, Senator RP Janina Sagatowska, wicemarszałek woj. podkarpackiego Maria Kurowska, radna woj. podkarpackiego Ewa Draus, Proboszczowie i Księża tarnobrzeskiego Dekanatu, prezydent miasta Tarnobrzega Grzegorz Kiełb, wiceprezydentowie miasta Tarnobrzega, przewodniczący Rady Miasta Kamil Kalinka, radni, przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury Fizycznej i Sportu, Naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia, przedstawiciele Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, kierownik Oddziału Nadzoru, przedstawiciele szkół wyższych, członkowie delegacji włoskiej, dyrektorzy szkół, przedszkoli i placówek kulturalno – oświatowych, dyrektorzy organizacyjni jednostek miasta, przedstawiciele służb mundurowych, nauczyciele czynni i emerytowani, przedstawiciele Rady Rodziców szkoły, absolwenci i uczniowie, przedstawiciele stowarzyszeń i zakładów pracy, z którymi szkoła współpracuje, lokalne media i inni licznie zgromadzeni.

Uroczystość rozpoczął koncert chóru "Dzikowianie" z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Bartosza Głowackiego, który jest "perełką" i dumą szkoły.

"W imieniu tarnobrzeskiego samorządu kieruję w stronę wszystkich pracowników szkół i przedszkoli wyrazy najwyższego uznania, bo dzięki waszej pracy tarnobrzeska oświata stoi na wysokim poziomie. Uczniowie oraz cała kadra pedagogiczna od lat są powodem do chluby. Nasi uczniowie otrzymują co roku bardzo dobre wyniki zarówno na egzaminach końcowych jak i w trakcie roku szkolnego” – powiedział wiceprezydent miasta Tarnobrzega Józef Motyka.

"Jestem dumny, że mogę być dyrektorem szkoły z tak długą i bogata tradycją" - podkreślił w swojej wypowiedzi dyrektor szkoły Marek Szczyciński.

Prezydent miasta Tarnobrzega Grzegorz Kiełb przekazał dyrektorowi szkoły grawerton z okazji 70-lecia szkoły.

W dalszej części uroczystości wręczono nauczycielom nagrody finansowe przyznane przez prezydenta miasta Tarnobrzega za szczególne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze. Nagrody wręczył osobiście Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb wraz z Naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia UM w Tarnobrzegu Jolantą Kociubą.

Druga część uroczystości odbyła się w Zamku Dzikowskim. W kaplicy zamkowej zaplanowano modlitwę za zmarłych nauczycieli. Zgromadzeni na uroczystości obejrzeli także film o Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu.

 

 
 
 
Wybierz gwiazdkę / ocenę (1 - 10):
 
Co ma największy wpływ na Twoją ocenę ?
Rozwiń
Przedstawiona treść jest interesująca
Przedstawiona treść jest zrozumiała
Przedstawiona treść jest przydatna
Przedstawiona treść ma wystraczającą długość
Żadne z powyższych
 
Pole uwagi nie jest wymagane:
 
Uwagi dotyczące treści:
 
  Za dużo znaków
Adres mail jest wymagany, jeśli zostało wypełnione pole uwagi:
 
Adres mail:
Proszę wypełnić pole adres mail. Błędny format adresu mail. Za mało znaków. Za dużo znaków.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z treścią ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997 r. Nr 133 poz. 883)
Proszę zaznaczyć akceptację.
 
Przed wysłaniem
wprowadź kod z obrazka:
Proszę wprowadzić kod z obrazka. Za mało znaków. Za dużo znaków. Za mało znaków. Za dużo znaków.
 
Zmień obrazek
 
 
 
 
 
 
 
 
 
PodkarpackieOK © 2010-2019  
Wszystkie teksty są chronione prawem autorskim
Informacje